• Головна
  • Новини
  • Гастроезофагеальна хвороба – діагностика та лікування в клініці «Оберіг»

Гастроезофагеальна хвороба – діагностика та лікування в клініці «Оберіг»

23 грудня 2016 р.

В Універсальній клініці «Оберіг» 21 грудня 2016 р. відбулася XXI Гастростудія, присвячена тематиці гастроезофагеальної хвороби (ГЕРХ), а також її ускладненню – стравоходу Барретта. На заході виступили спеціалісти Гастроцентру Універсальної клініки «Оберіг».

Соловйова Г.А., д.мед.н., керівник Гастроцентру, представила доповідь про останні міжнародні рекомендації щодо діагностики та лікування ГЕРХ. Динник Н.В., лікар-гастроентеролог, дієтолог-нутріціолог розповіла про модифікацію способу життя та корекцію харчування при ГЕРХ. Яковенко В.О., завідуючий відділенням ендоскопії та малоінвазивної хірургії, поділився зі слухачами інформацією про найновіші методи ендоскопічної хірургії, які використовуються в Універсальній клініці «Оберіг».

Соловйова Г.А.
Соловйова Г.А.

Також на Гастростудії були розглянуті клінічні випадки ускладнення гастроезофагеальної хвороби – стравоходу Барретта. Основним методом діагностики стравоходу Барретта є ендоскопія – відеоезофагогастроскопія у білому світлі, у вузькополосному спектрі – NBI, збільшуюча ендоскопія, хромоендоскопія з обов’язковою прицільною політопною біопсією. Перший приклад був представлений Соловйовою Г.А. та Яковенком В.О. Яковенко В.О. описав ендоскопічну картину, а Соловйова Г.А. – лікування пацієнта.

Бараненко В.М., лікар-гастроентеролог, терапевт, Заслужений лікар України, розповів про складний випадок ГЕРХ та стравоходу Барретта у чоловіка з ожирінням. У пацієнта спостерігалися позастравохідні прояви захворювання, такі як хронічний кашель, назофарингіт, апное, які значно погіршували якість життя. Обстеженням та лікуванням пацієнта займалась мультидисциплінарна команда спеціалістів Універсальної клініки «Оберіг», яка включала не тільки лікаря-ендоскопіста та гастроентеролога, а й ендокринолога і психіатра. Завдяки спільним зусиллям лікарів, пацієнта та його родини вдалося досягнути схуднення, позбавлення від симптомів печії та позастравохідних проявів ГЕРХ, нормалізації сну.

Навіть в найскладніших випадках гастроезофагеальної хвороби, яка не піддається стандартному лікуванню, ви можете вирішити свою проблему в Гастроцентрі Універсальної клініки «Оберіг»! Запишіться на консультацію гастроентеролога за телефоном 044/063 521 03 03!

Направлення:
Гастроентерологія, Гастроскопія
Відділення:
Гастроцентр
Теги:
гастроскопія, міждисциплінарний підхід, Універсальна клініка «Оберіг», Яковенко Владислав Олександрович