Професію лікаря я здобув в Одеському медичному інституті ім. Пирогова (нині - Одеський національний медичний університет), на кафедрах якого відчувались традиції легендарного Новоросійського університету, особливо у високих вимогах до рівня знань випускників. Тому, коли переїхав до м. Києва працювати, під час проходження інтернатури з терапії на базі Київського медичного університету ім. О.О. Богомольця, браку в підготовці не відчув, за що вдячний своїм вчителям.

В 2003 року окрім спеціальності «терапія», яку я опановував в Київській Національній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, отримав спеціальність «гастроентерологія» . Успішно лікую вірусні гепатити, особливо вірусний гепатит «С», беру участь в конференціях лікарів-інфекціоністів, щоб мати інформацію про останні досягнення в цій галузі, маю відповідні сертифікати. Брав учать в національних і міжнародних конференціях з терапії та гастроентерології, «Фальк-симпозіумах» . Співавтор декількох друкованих наукових праць. З 2009 року маю звання Заслуженого лікаря України.

З 1983 року протягом 17 років працював в Медсанчастині «Головкиївміськбуду» (змінено назву на МНПО «Медбуд»). Починав з посади цехового терапевта, далі став завідуючим відділенням денного стаціонару, лікарем-ординатором терапевтичного стаціонару, заступником головного лікаря з медичної частини, завідуючим терапевтичним відділенням, завідуючим гастроентерологічним відділенням. Незважаючи на те, що декілька років займав адміністративну посаду, завжди мав схильність до лікувальної роботи безпосередньо з хворим, і ніколи її не залишав. З 2010 по 2012 рік працював Головним лікарем приватної клініки м. Києва, брав активну участь в її організації «з першого лікаря (яким був сам) і першого хворого» до багатопрофільної медичної установи, яка має зараз своїх вдячних пацієнтів.

Не зважаючи на те, що маю спеціальність «гастроентерологія», в якій вдається бути корисним людям, основною своєю спеціальністю вважаю терапію. Тому що вона дає можливість більш широко дивитись на проблему хворого, аналізувати її, враховуючи знання і досвід, а значить – і більш ймовірно встановлювати діагноз . Робота в клініці «Оберіг» на посаді лікаря-терапевта дає мені можливість допомагати хворим більш ефективно, використовуючи унікальний потенціал сучасного діагностичного обладнання, а також підтримку команди колег-спеціалістів, де кожний лікар – особистість .

Статті фахівця

Відгуки про фахівця

З Віталієм Михайловичем знайомі з 2010 року, коли у мене виявилося досить серйозне захворювання. Він дійсно дуже грамотний лікар, який поставив діагноз, рекомендував інших розумних фахівців, оскільки їх консультації були необхідні. Після проходження лікування мені необхідно постійне спостереження, завжди звертаюся тільки д...

Олег Старостенко

Відео з фахівцем