• Головна
  • Новини
  • Клініка кашлю (Cough Clinic) – нові можливості для пацієнтів з хронічним кашлем.

Клініка кашлю (Cough Clinic) – нові можливості для пацієнтів з хронічним кашлем.

4 листопада 2014 р.

Хронічний кашель – виснажливий кашель, що триває більше 2 місяців поспіль, досить поширене явище серед пацієнтів. За європейською статистикою (на жаль, по Україні подібних даних немає) кожен двадцятий страждає на хронічний кашель.

Незважаючи на те, що кашель не є самостійним захворюванням, його присутність може свідчити про наявність супутнього захворювання, яке потребує специфічного лікування, яке часто відмінне від звичного застосування безлічі ліків та сиропів «від кашлю», які мають сумнівну ефективність.

Клініка кашлю (Cough Clinic) – нові можливості для пацієнтів з хронічним кашлем.
Клініка кашлю (Cough Clinic) – нові можливості для пацієнтів з хронічним кашлем.

У зв’язку з тим, що кашель є мультидисциплінарною медичною проблемою, тобто потребує втручання у діагностику та лікування лікарів декількох спеціальностей, в універсальній клініці «Оберіг» було створено перший в Україні спеціалізований клінічний підрозділ, який вирішує проблеми пацієнтів з хронічним кашлем – Клініка кашлю (Сough Clinic).

Клініка кашлю створена за стандартами прийнятими в аналогічних підрозділах провідних медичних закладів світу (Mayo Clinic, Cleveland Clinic, King's Hospital London та ін.). Це свідчить про те, що лікарі країн з розвинутою медициною приділяють неабияку увагу проблемі хронічного кашлю.

До роботи Клініки кашлю долучені фахівці з різних спеціальностей: терапевти, ЛОРи, пульмонологи, гастроентерологи, алергологи, лікарі-ендоскопісти, кардіологи та навіть психоневрологи, саме через те, що причиною кашлю можуть бути безліч захворювань, які не завжди пов’язані з органами дихання (трахея, бронхи, легені). Очолює Клініку кашлю к. мед. н., лікар-терапевт, фахівець з респіраторної медицини, дійсний член Європейського Респіраторного Товариства - ERS (з 2014 року – Національний делегат України в Європейському Респіраторному товаристві), Американського Торакального Товариства ATS, Американської Колегії Пульмонологів та торакальних Фахівців, Вишнивецький Іван Іванович.

Навряд чи Ви знаєте, що хронічний кашель в 2/3 випадків зумовлений однією з трьох причин: захворювання носа і навколоносових пазух (риніт, гайморит, що супроводжуються нежиттю і «стіканням» слизу в бронхи), захворювання шлунка та стравоходу (рефлюкс, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, ГЕРХ), а також бронхіальна астма і астмоподібні (обструктивні) стани. В інших 25% випадків причиною кашлю може бути куріння («бронхіт курця»), рак легень чи бронхів, прийом деяких лікарських препаратів для лікування артеріальної гіпертонії (бета-блокатори), професійні чи побутові шкідливості, хронічні бронхолегеневі захворювання, захворювання серця, неврологічна патологія (кашель центрального походження) та інші.

Вплив хронічного кашлю на якість життя.
Вплив хронічного кашлю на якість життя.

Завдання лікарів Клініки Кашлю – виявити причину кашлю (алгоритм діагностики), і призначити відповідне лікування не лише для усунення власне кашлю, але і для лікування основного захворювання, яке призвело до цього. Діагностичні можливості клініки передбачають широкий набір сучасних досліджень, серед яких рентгенографія та комп’ютерна томографія, вивчення функції зовнішнього дихання (спірометрія, бронходилятаційний та бронхопровокаційний тести), дослідження харкотиння, бронхоскопія та відеоезофагогастроскопія та ін.

Хронічний кашель – важливий симптом, який не можна недооцінювати, адже він може сигналізувати про досить серйозне захворювання, що потребує специфічного лікування. Якщо кашель не проходить більше 3 тижнів після застуди, не допомагають ні пігулки, ні сиропи від кашлю – знайдіть час та зверніться до фахівців Клініки кашлю, які допоможуть Вам визначитися із причиною та усунути її. Ми дбаємо про якість Вашого життя.

Записатися на прийом до керівника Клініки кашлю чи фахівців (пульмонолога, ЛОРа, алерголога, гастроентеролога та ін.) Ви можете за номером телефону (044) 521-03-03

Направлення:
Алергологія, Гастроентерологія, Клініка кашлю, Пульмонологія, Терапія
Відділення:
Клініко-консультативне відділення (Поліклініка)
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»