Interview with Yuri Flomin, Head of the Stroke Center
1 November 2019
1 November 2019
До Всесвітнього дня боротьби з інсультом газета «Ваше здоров'я» підготувала інтерв’ю з Юрієм Фломіним, завідувачем Інсультним центром клініки «Оберіг». Він розповів про національний план дій на 2020-2030 роки, який дасть змогу зменшити тягар інсульту.
В Україні необхідно створити мережу спеціалізованих інсультних відділень, до яких належать інсультні блоки (Stroke Unit) та високоспеціалізовані інсультні центри. Наразі хворих з інсультом здебільшого госпіталізують у неврологічні відділення, де вони не отримують належної допомоги через відсутність команди спеціалістів, доступу до необхідних діагностичних процедур, ранніх реабілітаційних втручань тощо.
На жаль, в Україні близько 30-40% пацієнтів, у яких стався інсульт, помирають протягом першого місяця (у країнах Європи — не більше 12-17%), а приблизно у 75% із тих, хто вижив, виникають обмеження повсякденної життєдіяльності. Якщо таким пацієнтам доступна реабілітація, то вплив неврологічних порушень на їх життя можна мінімізувати, тобто в більшості випадків вони поступово повертаються до повноцінного життя і не потребують сторонньої допомоги.
Наприклад, близько 60-80% пацієнтів Інсультного центру клініки «Оберіг», які внаслідок інсульту втратили здатність ходити, після стаціонарної реабілітації можуть це робити без сторонньої допомоги (такі показники відповідають світовій статистиці). Коли ж реабілітація не проведена вчасно, то наслідки хвороби незворотні.
Читайте інтерв’ю з Юрієм Фломіним за посиланням:
https://www.vz.kiev.ua/stvorennya-merezhi-insultnyh-tsentriv-nevidkladne-zavdannya/