School of Clinical Neurosciences "Carpathian Readings - 2015": School of Neurorehabilitation after a stroke - success confirmed!
11 June 2015
11 June 2015
4-6 червня в Ужгороді відбувся науково - освітній проект для фахівців – Школа клінічних нейронаук «Карпатські читання - 2015». Школа зібрала потужний склад провідних фахівців у галузі неврології та нейрохірургії. Серед організаторів та поважних учасників цьогорічних «Карпатських читань» - головні позаштатні фахівці Міністерства охорони здоров’я України з питань неврології та психіатрії.
Школа клінічних нейронаук «Карпатські читання» - одна з найцікавіших і важливих медичних подій Західного регіону. Кожний рік в рамках заходу проводяться тематичні засідання: школа доказової медицини, школа реабілітації, школа об’єктивної неврології, фахові освітні лекторії та наукові семінари. Мультидисциплінарні та міждисциплінарні формати збагачують професійний досвід фахівців і відповідають сучасним європейським принципам безперервної фахової медичної освіти.
Найцікавішим форматом за інформаційним та практичним змістом для клінічної практики стала «ШКОЛА НЕЙРОРЕАБІЛІТАЦІЇ ПІСЛЯ ІНСУЛЬТУ», генеральним науковим партнером якої виступив Інсультний центр універсальної клініки «Оберіг».
Провідні фахівці фізичної реабілітації клініки «Оберіг» Надія Піонтківська, Микола Романишин та Михайло Піонтківський познайомили лікарів різних фахів, серед яких були неврологи, нейрохірурги та сімейні лікарі, які працюють за пацієнтами, що перенесли інсульт і знаходяться на реабілітації. Для багатьох учасників конференції ця інформація була новою та надзвичайно актуальною. Після засідання, дискусія між лекторами та фахівцями не вщухала впродовж цілої години.
Завдяки сучасним інформаційним можливостям, почесним гостем конференції «Карпатські читання - 2015», і зокрема, «Школи нейрореабілітації після інсульту» став віце-президент Всесвітньої організації боротьби з інсультом,тпрофесор Натан Борнштейн (Ізраїль), який прочитав навчальний курс для неврологів «Mobilization and Recovery. The crossroad for Independence / Рання мобілізація та процеси відновлення: перехрестя незалежності».
«Важливе значення в системі надання медичної допомоги пацієнтам з неврологічною та нейрохірургічною патологією мають реабілітаційні заходи, системність, безперервність та різноманітність яких веде до зниження первинної інвалідизації хворих. Це особливо актуально під час гострого періоду хвороби, коли компенсаторні механізми саногенезу, разом з активною роботою мультидисціплінарної команди, навіть при сумнівному реабілітаційному прогнозі, дають позитивний результат і повертають хворих після інсульту до активного життя» - зазначив професор Натан Борннштейн у своїй лекції.
Фахівці фізичної реабілітації Інсультного центру клініки Оберіг, отримали базову освіту в Україні, але свій подальший розвиток і знання в галузі реабілітації удосконалюють закордоном і готові ділитися з колегами своїм досвідом і знаннями. В своїй роботі Інсультний центр клініки Оберіг дотримується високих стандартів надання медичної допомоги та фахової реабілітації, працюючи виключно в мультидисціплінарному форматі: лікарі, фахівці фізичної реабілітації, логопеди, медичні сестри, психологи. Наш девіз: - «Інсульт – не вирок!».
Освітній проект «Карпатські читання» започаткований в 2007 році, за ініціативи ректора Ужгородського національного університету професора Володимира Смоланки та проводиться за підтримки Української асоціації боротьби з інсультом. Проект направлений на впровадження світових стандартів надання медичної допомоги в українську медичну практику.