Деякі пацієнти, які захворіли на ковід і мають легкий перебіг захворювання, через страх і необізнаність починають приймати багато ліків.
"Я хворий (або хвора) на ковід - а отже, потрібно терміново бігти в аптеку й купити якісь препарати", "вода і ліжковий режим - це не лікування", "а якщо там пневмонія?", "якщо лікар нічого не призначив, піду до іншого - більш досвідченого", - кажуть пацієнти. Вони займаються самолікуванням або ж шукають лікарів, які призначать "хоча б щось". Вживання бездоказовних препаратів, антибіотиків "для профілактики" або інших ліків без прямих показів для цього може бути шкідливим для здоров'я.
Так, COVID-19 - це нове захворювання, яке може призвести до ускладнень, а тому ним ні в якому разі не можна нехтувати. І страх, бажання щось зробити - це природньо. Однак це бажання має не виходити за межі раціонального. Не варто шукати "чудодійні засоби" від COVID-19.
У статті Буквам наша лікарка-терапевт, завідувачка відділення лікування COVID-19 Владислава Романюк, а також інші українські лікарі розповідають про поширені хибні (само)призначення при коронавірусній хворобі та їхній вплив на здоров'я: https://bykvu.com/ua/mysli/iak-ne-treba-likuvaty-covid-19/.