Why is it important to control your blood pressure?
17 May 2021
17 May 2021
Наше серце працює, як помпа, перекачуючи кров до судин, і кожен удар серця забезпечує певний рівень артеріального тиску (АТ) - тиску крові на стінки судин. Стійке підвищення АТ (систолічного (“верхнього”) до 140 мм рт. ст.; діастолічного (“нижнього”) до 90 мм рт. ст.) - це патологічний стан організму - артеріальна гіпертензія.
Надмірно підвищений АТ впливає на судини, роблячи їхні стінки товстими і менш еластичними. Серцю стає важче перекачувати кров по змінених судинах і долати їх опір. Стінки серця спочатку потовщуються, а пізніше стоншуються. Це призводить до розвитку серцевої недостатності. Грізним ускладненням підвищення АТ є інфаркт міокарда, інсульт, ураження судин очей із втратою зору, хронічна ниркова недостатність.
Однак існують різні класи препаратів, спрямованих на контролювання артеріальної гіпертензії: діуретики, бета-блокатори, інгібітори АПФ, інгібітори рецепторів ангіотензину-ІІ, блокатори кальцієвих каналів. Вони мають різні механізми роботи й знижують тиск. Призначати такі препарати (який саме, комбінації, дозування) може лише лікар. Адже те, які ліки і в яких дозах потрібні кожній конкретній людині, залежить від показників тиску, причин, які спричиняють гіпертонію, супутніх хвороб, реакцій організму на ліки.
Артеріальна гіпертензія - це небезпечний для здоров’я стан, який можна і потрібно контролювати. Адекватне лікування повертає тиск до нормального рівня. Однак важливо дотримуватися терапії і не припиняти пити ліки, коли тиск нормалізується. Обізнаність про свою хворобу, призначення правильного лікування й дотримання рекомендацій пацієнтами - це основні виклики для боротьби з гіпертонією сьогодні.
Запис на прийом до кардіолога 044 521 3003 або на сайті.