History of the first operation under general anesthesia
21 January 2022
21 January 2022
Першу операцію під загальним наркозом виконав японський хірург Ханаока Сейсю в 1804 році – за 40 років до того, як у Європі почали використовувати ефір. Це була мастектомія – видалення молочної залози. Проте він не досягнув би успіху без моторошної самопожертви дружини.
З древніх трактатів Ханаока Сейсю дізнався, що великий китайський лікар Хуа То, який жив у II сторіччі, використовував для наркозу суміш рослинних екстрактів під назвою «мафейзан». Головним компонентом зілля був отруйний дурман.
Протягом двадцяти років Сейсю намагався відтворити таємний рецепт. Різні варіанти він випробовував на власній дружині. Це призвело до того, що жінка втратила зір. В 1804 році лікарю вдалося створити ефективний засіб «мафуцусан» або «цусенсан». Випивши рослинний екстракт, людина втрачала свідомість, а її м’язи ціпеніли. Цей стан зберігався від 6 годин до доби.
Першою пацієнткою була 60-річна Кан Айя з раком молочної залози. Від цієї хвороби помирали всі жінки в її родині. 13 жовтня 1804 року Сейсю виконав мастектомію, після чого до нього почали з’їжджатися пацієнти з усієї країни. Він ампутував кінцівки, видаляв злоякісні пухлини різних органів та камені з сечового міхура. Але мастектомію робив найчастіше – більше 150 разів. Сейсю відкрив приватну медичну школу та навчив близько тисячі студентів.
Нам пощастило, що ми живемо у часи, коли є безпечний, щадний наркоз. Це можуть підтвердити пацієнти клініки «Оберіг»: немає нудоти, запаморочення після повернення до свідомості. Ніби прокинувся після звичайного сну. Жодного дурману – лише сучасні анестетики і апарати наркозу з елементами штучного інтелекту, які безперервно контролюють глибину медикаментозного сну й знеболення.
Дізнайтеся більше про історію медицини за #оберіг_історія або на нашому сайті.