History of the movement against breast cancer
16 October 2020
16 October 2020
У ХХ столітті, подолавши інфекційні захворювання, людство зіштовхнулося з новим типом хвороб — хворобами цивілізації — і перш за все — онкологічними. Нерозуміння причин виникнення раку і, відповідно, неефективність його лікування, породили песимізм і відчуття страху, безвиході у пацієнтів.
Це стосувалося і раку молочної залози, який аж до 70-х років ХХ століття сприймався саме як хвороба, про яку непристойно розповідати і ділитися навіть із членами сім'ї. Хвороба була особистою трагедією жінки. Хоча хворіли всі без винятку: і бідні, і багаті, і успішні, і відомі, і молоді, і літні…
Як правило, жінки дізнавалися про захворювання постфактум, прокинувшись після операції без молочної залози. Першою жінкою, яка відкрито заявила про необхідність самій пацієнтці вирішувати, який вид лікування й обсяг операції застосовувати, була легендарна журналістка Роуз Кушнер.
Вона присвятила своє життя проблемі раку молочної залози і допомозі жінкам із таким діагнозом. Роуз домоглася прийняття інформованої згоди пацієнта на лікування в якості законодавчої норми державного рівня в США. З її аргументованої подачі біопсію новоутворення для дослідження почали проводити до операції, а не під час неї, щоб жінки могли приймати зважене рішення стосовно подальшого лікування.
У 1982 році був створений Фонд Сьюзен Комен. Сьюзен померла в 36 років, і її молодша сестра виконала обіцянку зробити все можливе для того, щоб пацієнти більше знали про рак грудей і можливості його лікування. Завдяки цій неурядовій організації жовтень визнаний міжнародним місяцем боротьби з раком грудей.
Символом цього місяця є рожева стрічка. Вперше вона з'явилася в 1990 році, коли Фонд Комен проводив Марафон за лікування. Кожному учаснику забігу видавали рожеві стрічки. З цього моменту рожева стрічка вважається офіційним символом боротьби з раком грудей.
Наразі 85% жінок одужують при раку молочної залози. Хвороба більше не є клеймом і прокляттям. Лікування стало вибірковим і щадним для організму. Жінки не втрачають своєї привабливості. Крім того, успішно працюють методи ранньої діагностики і профілактики хвороби.
Потурбуйтеся про своє здоров’я! У нашій клініці ви можете зробити мамографію чи УЗД грудей, а також отримати консультацію лікаря-мамолога. Телефонуйте +38 044 521 30 03.