History of surgical gloves
27 March 2020
27 March 2020
У 1889 році американський хірург Вільям Стюарт Халстед (можна сказати, випадково) запровадив використання тонких гумових рукавичок у хірургії. Медична сестра Керолайн Хемптон страждала на дерматит через хлорид ртуті, який використовувався для дезінфекції.
Халстед хотів допомогти. Він звернувся до гумової компанії Goodyear з проханням зробити дві пари рукавичок для жінки. Задоволений результатом, він замовив ще декілька пар. За півроку хірург одружився на медсестрі. Гумові рукавички не тільки врятували руки Керолайн від дерматиту, але і багатьох пацієнтів від інфекції.
Спочатку гумові рукавички носили переважно медсестри та асистенти. Але в 1896 році колега Халстеда, хірург Джозеф Бладгуд, почав використовувати рукавички під час операцій. Через три роки він опублікував звіт про те, що завдяки рукавичкам на 100% зменшилася кількість випадків інфекції після хірургічного лікування гриж. Інші лікарі також почали вдягати рукавички.
Тепер нам навіть складно уявити, що хірург може оперувати без стерильних рукавичок. Перед тим, як надягнути рукавички, операційна бригада проводить механічну та хірургічну обробку рук від кінчиків пальців до ліктів. Механічна — це миття рук з милом, а хірургічна — обробка антисептиком.
Чим менше хірург доторкається до кранів та мильниць, тим чистіші будуть його руки. Саме тому в новому корпусі клініки "Оберіг" перед операційними встановлені сенсорні крани, дозатори мила та антисептика.
Для більш якісної механічної обробки рук у нас використовуються одноразові щіточки з губками. Після миття руки витирають одноразовими серветками.
Ось так подарунок, зроблений в 19 сторіччі хірургом для коханої жінки, став незамінним аксесуаром сучасних операційних бригад.