Lungs - a very grateful organ - Alexander Linchevsky on lung rehabilitation after covid
24 June 2021
24 June 2021
Коли вірус потрапляє в наш організм - імунна система починає боротися з ним. Полем бою у випадку COVID-19 стають легені. Точиться бійка між вірусом та імунною системою - і ми повинні допомогти організму перемогти вірус і перечекати цю бійку. Саме ця допомога - головне завдання лікарів і пацієнтів.
Торакальний хірург клініки “Оберіг” Олександр Лінчевський розповідає, що те, яким є ураження легень на КТ - попри поширені міфи - суттєво не впливає на вибір тактики лікування від ковіду. Більше того - цей відсоток ураження далеко не завжди означає, що легеня не працює, він не є визначальним для самопочуття людини. Більш важливим показником є сатурація - насичення крові киснем.
Наш організм - дивовижно складна й унікальна система. І у випадку ковіду єдиної точки неповернення - коли ми можемо сказати, що легені більше не працюватимуть, як раніше, - немає. Легені - незалежно від відсотка ураження - здатні відновлюватися. І відновлення органів - це вже другий крок до одужання після ковіду - реабілітація.
Іноді вона є тривалою і складною, дуже складною. Буває, що пацієнти виписуються для реабілітації додому з концентраторами - кисневозалежні. Їм дуже складно вставати з ліжка, вони можуть бути знесилені.
Олександр запевняє: “Є всі шанси і підстави одужати навіть після тяжких коронавірусних захворювань, навіть з постковідним синдромом, як би він не проявлявся. Це – не вирок, не катастрофа, яку не повернеш. Легеневі зміни зворотні, погане самопочуття, розбитість, слабкість минуща. Легені - це прекрасний орган, витривалий.
Поступова реабілітація, крок за кроком – сісти, перевернутися в ліжку, зробити якісь вправи в ліжку, встати, походити кімнатою, квартирою – це все можна досягнути. Найкраще – коли реабілітація відбувається під наглядом лікарів”.
Читайте інтерв’ю LIGA.Life повністю.
Лікування COVID-19 у клініці “Оберіг”.
Запис на прийом до терапевтів, кардіологів, неврологів та інших лікарів, які можуть допомогти з постковідною реабілітацією – 044 521 3003.