Recovery after severe COVID-19: challenges for medicine
29 April 2020
29 April 2020
Нині вчені активно займаються питанням реабілітації після ускладненого перебігу цього захворювання. Про що говорить світова наука сьогодні? Наприклад, журнал Science пише про роботу лікарів над наслідками COVID-19 для здоров’я найбільш уражених - тих, хто повертається додому після механічної вентиляції легень, інтенсивного лікування.
Робота медиків інколи не завершується після виписки з лікарні.
Пацієнти, які знаходилися на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, незалежно від захворювання, схильні до ряду фізичних, когнітивних та психічних проблем після виписки. У цьому плані коронавірус небезпечний, оскільки важкі пацієнти довго перебувають на вентиляції під впливом седативних препаратів. А отже, лікарі готуються також боротися з тривожністю, депресією та іншими психічними порушеннями у пацієнтів.
Важкий перебіг COVID-19 може призвести до м’язової атрофії та слабкості. Для їх попередження та швидшого одужання важливо, щоб навіть критично хворий пацієнт рухався – фізичні терапевти мають допомагати піднімати руки та ноги, а інколи сідати і вставати. Розробляються реабілітаційні програми після пневмонії, фізичні терапевти постійно долучаються до боротьби.
Також деякі фахівці наразі піддають сумніву рекомендації розпочинати механічну вентиляцію якомога раніше. “Якщо ми підключаємо більше людей до вентиляції ніж це, можливо, потрібно, це вплине на популяційне здоров’я після одужання”, – говорить Террі Гок, професорка Вашингтонського університету.
Дослідники намагаються працювати на випередження. Розуміють усі виклики, які несе світу COVID-19, постійно вдосконалюючи підхід до лікування й реабілітації пацієнтів. І хоча захворювання змінило наше життя, спільні зусилля проти коронавірусу призведуть до поступу в медичній науці, а також дадуть надію всім людям, які побороли важкі захворювання.
Джерело: https://tinyurl.com/y96cd9pj