Port system for chemotherapy in cancer treatment: convenience and safety
3 February 2022
3 February 2022
Донедавна проведення курсів хіміотерапії неодмінно супроводжувалося частими уколами у вени, що було не тільки неприємно і некомфортно для пацієнта, але також і несло з собою велику кількість ризиків та побічних ефектів: підвищена ймовірність виникнення тромбофлебітів, небезпека інфікування, пошкодження периферичних вен, витончення стінок судин тощо. Багато пацієнтів скаржилися, що вени буквально «зникають» через одне-два введення препаратів, що, у свою чергу, ускладнювало проведення подальших подібних операцій та робило наступні процедури ще складнішими та болючими.
Вирішенням цих проблем стало застосування інфузійного порту. На Заході ця технологія існує ще з 80-х років минулого століття, а в Україні почала практикуватися не так давно, але вже зарекомендувала себе так само добре, як і у всіх розвинених країнах, де порт-системи є «золотим стандартом» під час лікування онкологічних захворювань. Переваги інфузійних портів підтверджені як рекомендаціями провідних лікарів-онкологів світу (зокрема, Європейської Асоціації Онкологів), так і результатами багаторічної практики.
Клініка «Оберіг» однією з перших у нашій країні стала використовувати інфузійні порти при хіміотерапії, що дозволило уникнути багатьох проблем, притаманних традиційним шляхам введення внутрішньовенних хіміопрепаратів. Якщо пацієнтові встановлено порт, не потрібно довго «шукати» вену, немає ризику інфікування чи травмування, оскільки порт «захований» під шкірою. Порт-система значно знижує ризики виникнення тромбозів та запалень, при введенні через внутрішньовенний порт відсутні болючі відчуття, а введення препаратів стає зручною та порівняно безпечною процедурою.
Порт стабільно та надійно забезпечує миттєвий доступ до вени як для постійних та тривалих курсів хіміотерапії, оскільки має тривалий термін придатності – від кількох місяців до кількох років, – так і для термінового введення препарату або забору крові (якщо вони знадобляться). Крім того, він не завдає дискомфорту в повсякденному житті пацієнта: він не відчувається під шкірою, він непомітний, з ним можна приймати душ, відвідувати басейн або плавати на природі без ризику інфікування, і загалом вести той спосіб життя, до якого пацієнт звик.
У клініці «Оберіг» інфузійні порти використовуються, зокрема, якщо планується тривала хіміотерапія з використанням помп (це спеціальні капсули із хіміотерапевтичним препаратом, який надходить у вену протягом певної кількості часу, наприклад, 46-ти годин). Зараз із десяти пацієнтів «Оберіга», які проходять курси хіміотерапії, порти стоять у семи – тих, кому це рекомендовано лікарем-хіміотерапевтом та ендоваскулярним хірургом.
Якщо вам лікар рекомендує встановити інфузійний порт для проведення хіміотерапії — звертайтеся до клініки «Оберіг» — ми маємо чи не найбільший в Україні досвід із встановлення інфузійних портів для внутрішньовенного введення ліків (хіміопрепаратів, таргетної та імунотерапії) при лікуванні раку.
The author of the article