Swallowing disorders in patients after stroke - complications that require increased vigilance!
11 October 2018
11 October 2018
Від подібних порушень страждає практично кожен пацієнт після інсульту. У деяких хворих ковтання повністю відновлюється протягом 2-3 тижнів після інсульту, але у частини хворих залишкові явища залишаються на тривалий час. Порушення ковтання - це не тільки дискомфорт для пацієнта, оскільки він не може повноцінно приймати їжу, пити воду, але і велика загроза розвитку аспіраційної пневмонії. Пневмонія розвивається у пацієнтів у наслідок попадання в бронхи харчових грудок і часто закінчується для пацієнта смертю. Смертність від пневмонії після інсульту найбільш висока в порівнянні з іншими постінсультними ускладненнями.
Для того, щоб уберегти пацієнта від таких ускладнень лікарі та реабілітологи повинні володіти навичками діагностики та корекції функції ковтання. Логопеди Інсультного центру клініки «Оберіг» регулярно виконують з пацієнтами набір логопедичних практик для відновлення ковтання. За весь час роботи центру жодного випадку аспіраційної пневмонії не було виявлено, тому що лікування в Центрі спрямоване на профілактику цього ускладнення в тому числі.
Для удосконалення навичок фахівців Інсультного центру, а також для навчання фахівців інших медичних установ ми спільно з Українською Асоціацією боротьби з інсультом організували тренінг: «Обстеження та корекція порушень ковтання».
Запрошений тренер, Олеся Менчинська, має 15-річний досвід навчання і роботи в Канаді. Працювала в Едмонті в Glenrose Rehabilitation Hospital (одна з найбільших реабілітаційних лікарень Канади), займаючись проблемами ковтання і афазії. Переїхавши до Торонто, продовжила роботу в лікарні, але вже з пацієнтами в гострій стадії захворювання (інсульт, онкологічні захворювання, післяопераційні хворі). Маючи колосальний досвід ведення пацієнтів з порушеннями ковтання, Олеся Менчинская готова ділитися своїм досвідом з українськими колегами. Тренінг відбувся у стінах клініки «Оберіг» 15 Серпня 2013 року. Участь у ньому взяли не тільки логопеди і реабілітологи, але також і лікарі-неврологи (інсультологи), реаніматологи, а також медичні сестри, які виходжують пацієнтів після інсульту.
Успішне лікування та реабілітація пацієнтів після інсульту залежить від цілого комплексу злагоджених професійних дій команди, яка має спільну мету: повернути пацієнта до нормального незалежного життя. Це основний принцип роботи команди Інсультного центру клініки «Оберіг».