What to keep in mind when hay fever
5 November 2020
5 November 2020
Погіршення стану може бути викликано раптовим потеплінням, сонячною, вітряною або сухою погодою. Концентрація пилку в повітрі менше біля водойм. Рослини порошать в основному в ранкові години. Але тимофіївка та грястиця активно виділяють пилок в післяобідній час.
У закритих приміщеннях концентрація пилку менше, ніж на вулиці. У період сезонного загострення краще не виїжджати за місто, закривати вікна в час, коли рослини порошать найбільше. Бажано встановити сітки на кватирки і регулярно мити їх. Також можна використовувати очищувачі повітря.
У квартирі, де живе людина, що страждає на поліноз, не повинно бути килимів та підлогових покриттів. Частіше протирайте підвіконня вологою ганчіркою. Рекомендується регулярно пилососити фіранки, м'які меблі, ковдри з ліжка (з обох сторін). Краще використовувати аква-пилосос. Зверніть увагу: не миючий пилосос, а той, що пропускає повітря через воду, в якій осідають дрібні частинки. Коли пилососите, закривайте ніс і рот вологою тканиною. Якщо на поліноз страждає дитина, на час прибирання краще її вивезти з будинку – до родичів або друзів.
На вулиці необхідно використовувати сонцезахисні окуляри. Після повернення додому промийте слизові оболонки носа і очей, прийміть душ і ретельно прополощіть волосся (в ньому накопичується пилок). Намагайтеся менше контактувати з рослинами – не стрижіть газони, не займайтеся садівництвом, не складайте сіно і т.п.
Люди, які страждають алергією на пилок дерев, можуть відчути загострення не тільки в період цвітіння, але і листопаду. Погіршення стану відбувається у вітряну погоду, коли в повітря піднімаються дрібні частинки сухого листя. Таким пацієнтам небажано працювати в саду під час листопаду.
У період сезонного загострення рекомендують виключити мед і продукти бджільництва. У пацієнтів з алергією на пилок берези, вільхи чи ліщини часто зустрічається перехресна алергія на такі продукти:
Можливі реакції на помідори, огірки, цибулю, картоплю. Забороняються фітопрепарати, що містять березові бруньки, кору крушини, вільхові шишки, березовий лист.
Пацієнти з алергією на пилок злакових лугових трав часто не переносять:
Якщо виявлена алергія на злаки, рекомендується виключити на час цвітіння з раціону: хліб і хлібобулочні вироби, макарони, круп'яні каші, а також інші продукти, що містять злаки або борошно (мюслі, котлети, соуси, оладки і т.д.). Алергічну реакцію можуть викликати цитрусові фрукти, суниця, полуниця. Заборонено використання фітопрепаратів, що містять будь-які злакові трави.
Пацієнти з алергією на пилок складноцвітих трав (полин, амброзія) часто мають перехресну алергію на наступні продукти:
Може зустрічатися реакція на часник, цитрусові, банани, моркву. Заборонені фітопрепарати, що містять ромашку, календулу, полин, оман, мати-й-мачуху, деревій, череду, кульбаба, пижмо.
Пацієнти з алергією на пилок лободових трав (лобода) часто не можуть переносити буряк і шпинат.