Intracerebral hemorrhages in cerebral strokes
18 October 2023
18 October 2023
Внутрішньомозкові крововиливи при мозкових інсультах – нейрохірургічне лікування в Києві
Гостре порушення мозкового кровообігу за геморагічним типом, при якому спостерігається внутрішньомозковий крововилив, — це патологічний стан, який виникає внаслідок потрапляння крові в тканини мозку чи шлуночки мозку.
Частими локалізаціями внутрішньомозкових крововиливів є біла речовина лобної, скроневої, тім’яної, потиличної долей мозку. Крововиливи можуть супроводжуватися проривом у шлуночки мозку, що погіршує прогноз та ускладнює лікування.
Серед причин геморагічних інсультів перше місце посідає артеріальна гіпертензія. Іншими причинами можуть бути аневризми судин головного мозку, деякі захворювання крові та судин (лейкози, коагулопатії, тромобоцитопенії), інфекційні захворювання, важкі травми голови в анамнезі.
Симптоми внутрішньомозкового крововиливу
Для внутрішньомозкового крововиливу характерний гострий розвиток симптоматики, що виникає на тлі раптового підвищення артеріального тиску та супроводжується сильним головним болем із наступною втратою свідомості. Маніфестація крововиливу може супроводжуватися блюванням, порушенням мови, слабкістю в кінцівках.
Цей загрозливий для життя стан потребує надання невідкладної медичної допомоги із якнайшвидчим встановленням точного діагнозу.
Обстеження при підозрі на внутрішньомозковий крововилив
Підозра на внутрішньомозковий крововилив передбачає за життєвими показами проведення КТ-дослідження головного мозку, яке дозволяє провести диференціальну діагностику між ішемічним та геморагічним інсультом та визначитися із подальшою тактикою лікування.
Лікування внутрішньомозкового крововиливу
Тактика лікування залежить від локалізації крововиливу та об’єму крововиливу. Світовими рекомендаціями передбачено оперативне лікування у разі об’єму крововиливу понад 40 мл (або см куб). Крововиливи меншого об’єму лікуються медикаментозно до їх остаточного розсмоктування. В деяких випадках, коли крововиливи невеликих розмірів виникають у функціонально значущих зонах, доцільне їх видалення із застосуванням мініінвазивних ендоскопічних стереотаксичних методів.
Консервативне лікування спрямоване на нормалізацію артеріального тиску, профілактику повторних порушень мозкового кровообігу.
Прогноз при мозкових крововиливах
Прогноз залежить від низки факторів, які визначають наслідки крововиливу: своєчасність отримання спеціалізованої допомоги, локалізація та об’єм крововиливу, ступінь порушення вітальних та когнітивних функцій, вік та супутні хвороби пацієнта, якість наданої медичної та реабілітаційної допомоги. Пацієнти із перенесеним внутрішньомозковим крововиливом потребують тривалої реабілітації під наглядом лікаря-невролога та фахівців з реабілітації.
Мініінвазивні втручання при внутрішньомозкових крововиливах виконуються в Центрі нейрохірургії універсальної клініки «Оберіг» Андрієм Данчиним — керівником Центру нейрохірургії, д. мед. н., заслуженим лікарем України та нейрохірургом із 26-річним стажем. Звертайтеся.
Телефонуйте: 044 521 30 03 або записуйтесь на консультацію на сайті: https://my.oberig.ua/ua/appointment/