Innovative treatment of migraine in the clinic "Oberig"
13 September 2021
13 September 2021
У клініці “Оберіг” доступне інноваційне лікування хронічної мігрені моноклональними антитілами – речовиною фреманезумаб. Моноклональні антитіла при мігрені не є першою лінією лікування. Вони призначаються лікарем після встановлення точного діагнозу та у разі, якщо інші методи не приносять полегшення.
Як загалом лікується мігрень?
Ми можемо застосовувати терапію в трьох напрямках:
Лікування нападу
Люди з мігренню мають чітко відрізняти типовий напад сильного головного болю з нудотою та іноді з аурою і вчасно приймати ліки: призначені лікарем триптани або нестероїдні протизапальні препарати.
Профілактичне лікування
Якщо напади трапляються часто, вони тривалі й дуже сильні, лікар-невролог призначає профілактичне лікування. Для цього враховуються і супутні захворювання пацієнта, і можливі побічні ефекти препаратів.
Лікування затяжних нападів, головного болю, ускладненого надмірним вживанням ліків
Існують обмеження в кількості триптанів та нестероїдних протизапальних засобів, які можна застосовувати на день і на місяць. Абузусний головний біль («рикошетний» або той, що викликається знеболюючими) погано піддається лікуванню. Тож іноді це потребує дезінтоксикаційноі терапії та/чи стаціонарного лікування.
Підібрати лікування допоможуть наші неврологи. Вони також, за необхідності, можуть зробити ін’єкцію моноклональних антитіл – фреманезумабу.
Цей препарат застосовується для профілактики нападів у разі, якщо інші препарати не були ефективні. Механізм дії моноклональних антитіл полягає в тому, що вони зв’язуються з рецепторами білка CGRP та запобігають виникненню болю. Білок CGRP – кальцитонін-ген зв’язуючий пептид, якому належить ключова роль у розвитку нападу мігрені. Тож використання молекул, які запобігають вивільненню CGRP, стало нещодавнім проривом у лікуванні цього захворювання.
У 2018 році американська FDA дозволила використання моноклональних антитіл для лікування мігрені. У 2020 році в Україні було зареєстровано препарат з речовиною фреманезумаб. Клінічні дослідження показали його ефективність у пацієнтів із епізодичною та хронічною мігренню.
Записатися на прийом до лікаря-невролога можна на сайті або за номером 044 521 3003.