Secrets of diagnosing acute stroke
8 December 2021
8 December 2021
Гострий ішемічний інсульт – одна з найпоширеніших причин захворюваності, смертності та інвалідизації у світі. Науковою спільнотою постійно розробляються та вдосконалюються алгоритми ведення хворих з гострим інсультом, ключову роль у яких відіграють методики діагностики захворювання, і насамперед – нейровізуалізація.
Наразі особлива увага приділяється технологіям нейровізуалізації, які дозволяють отримати не лише «анатомічне» зображення структур головного мозку, а й дані про їхній функціональний стан.
До таких методів відноситься КТ перфузія головного мозку, яка дозволяє вивчити церебральну гемодинаміку на капілярному рівні. Завдяки цій технології з'явилася можливість діагностувати ішемічні зміни у речовині головного мозку на ранніх термінах появи симптомів, що було неможливим при використанні звичайної КТ-діагностики головного мозку.
У своїй практиці ми впровадили КТ перфузію головного мозку в комплексний протокол діагностики пацієнтів з підозрою на інсульт, що включає нативну КТ головного мозку, КТ-ангіографію (КТА) екстра- та інтракраніальних артерій, КТ-перфузію головного мозку. Тривалість процедури становить не більше 5 хвилин.
Таке комплексне КТ-дослідження дозволяє відповісти на 4 клінічно найважливіших питання:
Завдяки цьому ми можемо блискавично проводити відбір пацієнтів для тромболізису (тромболітичної терапії) та реваскуляризації (тромбекстракції).
Протокол діагностики, що включає КТ перфузію, в гострому періоді є ефективним засобом моніторингу життєздатності речовини мозку, кількісного визначення обсягу мозкової тканини, яку можна врятувати, та прогнозування результату захворювання.