Операція ендопротезування колінного суглоба в стандартних випадках триває від 45 хвилин до 1,5 години (Рис. 1, 2, 3). У складних випадках, наприклад, при наявності дефектів одного з виростків кісток, які утворюють колінний суглоб, коли доводиться виконувати кісткову пластику дефекту, операція може тривати 2–3 години (Рис. 4, 5, 6, 7). Профілактика інфекційних ускладнень і тромбоемболії починається в передопераційному періоді і триває в післяопераційному періоді.
Рис.1 Рентгенограми колінних суглобів до оперативного лікування.
Рис. 2 Рентгенограми правого колінного суглоба після ендопротезування.
Рис.3 (А, Б) Рентгенограми колінних суглобів до оперативного лікування.
Рис. 4 (А, Б) Рентгенограми колінних суглобів після ендопротезування.
Рис.5 Рентгенограми лівого колінного суглоба до оперативного лікування.
Рис. 6 Зовнішній вигляд хворого до ендопротезування колінного суглоба.
Рис. 7 Рентгенограми лівого колінного суглоба після ендопротезування.
Реабілітація. Наступного дня після операції з пацієнтом починає працювати фахівець з лікувальної фізкультури. Пацієнтам дозволяють вставати з ліжка, ходити з допомогою милиць із дозованим навантаженням на оперовану кінцівку, що становить 50 % ваги пацієнта. З метою профілактики тромбоемболії пацієнти бинтують нижні кінцівки еластичним бинтом або користуються еластичними панчохами.
Через 5–10 днів після операції пацієнта виписують на амбулаторне лікування, рекомендують ходити з допомогою милиць протягом 6 тижнів, після чого переходять на ходьбу з паличкою.
Функціональний результат представлений на рис. 8.
Консультацію призначають через 8–10 тижнів після операції з метою рентгенографії оперованого суглоба, вирішення питання про повне навантаження кінцівки, уточнення питання про необхідність застосування препаратів кальцію і ремодуляторів кісткової тканини.