Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Ендоскопічна підтяжка обличчя

Ендоскопічна підтяжка обличчя

Вікові зміни обличчя – явище, з яким рано чи пізно стикаються всі, і яке ми всі бажаємо по можливості віддалити. Коли використання різних косметичних засобів і процедур вже не дає бажаного результату, багато людей рішаються на хірургічне втручання і роблять ліфтинг (підтяжку) обличчя.

ЧОМУ САМЕ ЛІФТИНГ

Старіння обличчя – комплексний процес, який включає в себе зміни всіх складових обличчя, не тільки розслаблення шкіри, але і розтягнення зв'язок, зсув жирових накопичень. Як наслідок ми спостерігаємо деформацію контуру обличчя, обвисання носогубних складок, «нависання» середньої частини обличчя.


Неправильно думати, що підтяжка обличчя – це всього лише натяг шкіри. Сучасні методики ґрунтуються на системному підході і наукових знаннях. В процесі ліфтингу підтягується не тільки шкіра, але і м'язи, перерозподіляються об’єми жиру для отримання оптимального результату. Експерти стверджують, що ліфтинг дає можливість виглядати приблизно на 10 років молодше.

ЛІФТИНГ БУВАЄ РІЗНИМ

Суть ліфтингу полягає в тому, що моделюванню піддаються і більш глибоко лежачі тканини, шкіра підтягується, провисаючі м'язи повертаються до вихідного положення, зайві тканини видаляються.


Розвиток оперативних технологій призвів до того, що на даний момент в арсеналі медиків налічується кілька різних видів ліфтингу обличчя. Вони поділяються, в залежності від того, яка частина обличчя оперується (підтяжка обличчя, шиї та щік, мініліфтинг і так далі) або по техніці проведення операції.


При практично всіх видах підтяжки обличчя через розрізи на шкірі створюється доступ до підшкірних тканин. Масштаб такого втручання і довжина надрізу сильно варіюються в залежності від локальних проблемних зон і різних методик.

ОСОБЛИВОСТІ ЕНДОСКОПІЧНОГО ЛІФТИНГУ

Серед інших форм оперативної підтяжки обличчя до найменш травматичних відноситься ендоскопічний ліфтинг. На відміну від відкритої підтяжки обличчя, при якій робиться один довгий розріз на шкірі, при даній методиці робиться кілька невеликих надрізів. Вони знаходяться в зоні початку росту волосся або трохи далі, так що згодом стають практично непомітними.


Перевага цієї методики полягає в тому, що робляться маленькі надрізи, після яких залишаються лише незначні рубці, і загоєння ран відбувається швидше. Таким чином, цей метод є менш важким для тіла, ніж відкритий ліфтинг.

СУТЬ ОПЕРАЦІЇ

Хірург робить невеликі надрізи і вводить ендоскоп під шкіру. На кінці ендоскопа знаходиться камера і джерело світла. Крім ендоскопа, лікар може вводити під шкіру і інші мініатюрні інструменти для того, щоб підтягнути шкіру і м'язи. На моніторі комп'ютера в будь-який момент можна точно спостерігати, де знаходиться ендоскоп, і працювати з максимальною точністю.


Надрізи робляться за лінією росту волосся вздовж скронь, а також іноді в ротовій порожнині. Через них зайва шкіра і тканини видаляються, а тканини що залишилися підтягуються. За допомогою цієї техніки, наприклад, можна оптично підняти брови, зробити підтяжку обличчя або щік.

ПЕРЕВАГИ ЕНДОСКОПІЇ

У перший раз застосовані в США ендоскопічні техніки використовуються сьогодні в багатьох областях хірургії. Вони мають чималі переваги в порівнянні з іншими методами, особливо завдяки уникненню великих швів і ризиків пов'язаних з ними. Особливо при підтяжці обличчя тут додаються й інші переваги: кілька дрібних надрізів заживають, як правило, швидше, ніж один великий, що додатково сприяє кращому естетичному результату.


Завдяки досить щадному втручанню іноді навіть є можливим проводити ендоскопічну підтяжку обличчя без повного наркозу, під місцевим знеболенням.


Мінімальна травматичність ендоскопічного ліфтингу істотно скорочує кількість ускладнень, а також значно зменшує реабілітаційний період. Це дозволяє поєднувати процедуру підтяжки з іншими пластичними операціями (наприклад, ринопластикою) або косметичними процедурами (наприклад, лазерним шліфуванням шкіри). В результаті ми маємо максимальне омолодження обличчя в цілому.


Максимальна природність, відсутність ефекту маски – завдяки цим перевагам ендоскопічний ліфтинг все частіше вибирають і чоловіки.

ПОКАЗАННЯ

Якщо явища старіння шкіри ще не настільки сильно виражені, або необхідно підтягнути тільки певні зони обличчя, підтяжка може бути проведена за допомогою ендоскопа.


Ендоскопічна підтяжка особливо підходить, таким методом, більш молодим жінкам і тим, у яких вікові зміни ще можна усунути шляхом даного малоінвазивного втручання. При цьому можуть бути досягнуті значні видимі поліпшення, але не настільки великі, як при відкритому ліфтингу.


У деяких ситуаціях класичний відкритий ліфтинг все ж краще ендоскопічного, наприклад, коли корекції підлягають занадто великі надлишки шкіри. Тому в кожному конкретному випадку потрібно завжди обговорювати з лікарем, які існують можливості, і які ризики вони за собою несуть.

ВИДИ ЕНДОСКОПІЧНОГО ЛІФТИНГУ

Існують наступні варіанти ендоскопічного ліфтингу, в залежності від розташування проблемної зони:


• Ендоскопічна корекція положення брів, омолодження чола.

• Омолодження середньої зони обличчя (це корекція щічних складок і борозен, «мішків» і западань під очима).

• Ендоскопічне омолодження нижньої частини обличчя і шиї.


Зрозуміло, ці види корекції можна комбінувати. Ендоскопічний ліфтинг поєднує в собі підтяжку обличчя і відновлення його потрібних обсягів. Процедуру проводять і для виправлення асиметрії обличчя, де він також дає прекрасні результати.

ЯКІ УМОВИ ПОВИННІ БУТИ ДОТРИМАНІ ПЕРЕД ОПЕРАЦІЄЮ

Важливо, щоб пацієнт перед операцією знаходився в задовільному стані здоров'я і дотримувався наступних правил:


• Перед операцією необхідно відмовитися від вживання алкоголю і нікотину, так як ці речовини погіршують кровопостачання, а це може ускладнити загоєння ран.

• Можлива також необхідність відмови від деяких медикаментів (наприклад, аспірину та антикоагулянтів), це питання обговорюється в індивідуальному порядку з лікуючим лікарем.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ

Після втручання протягом декількох тижнів необхідний щадний режим – потрібно відмовитися від спорту і сонячних ванн. Голову краще тримати завжди в піднесеному становищі, щоб уникнути набряклості.

МОЖЛИВІ РИЗИКИ

Як було підкреслено вище, ендоскопічна підтяжка - малоінвазивне і малотравматичне втручання. Однак не можна повністю виключати і можливість неприємних ускладнень. Дуже важливо відповідально підійти до прийняття рішення, пошуку «своєї» клініки і «свого» лікаря, отримати максимальну кількість інформації.