Алфавітний покажчик

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И I Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Ендопротезування ліктьового суглоба

Захворювання, при яких рекомендоване ендопротезування ліктьового суглоба

  • остеоартроз ліктьового суглоба (різної етіології)
  • ревматоїдний артрит

Основними скаргами хворого є біль, обмеження рухів у ліктьовому суглобі.

Операція ендопротезування ліктьового суглоба в стандартних випадках триває близько години (Рис. 1, 2). Профілактика інфекційних ускладнень і тромбоемболії, як і при ендопротезуванні кульшового суглоба, починається у передопераційному періоді і продовжується в післяопераційному періоді.

Реабілітація. Наступного дня після операції з хворим починає працювати фахівець з лікувальної фізкультури. На початковому етапі проводять пасивні рухи в ліктьовому суглобі, через декілька днів, після зменшення болю в ділянці післяопераційної рани, хворий починає активні рухи; до лікування додають електроміостимуляцію. Через 5–10 днів після операції хворого виписують на амбулаторне лікування, рекомендують оперовану кінцівку вкладати на косиночну пов’язку, хворий продовжує електроміостимуляцію, додають масаж м’язів плеча й передпліччя. Через 2–3 тижні рекомендують бальнеолікування.

остеоартроз - рентгенограма

Рис.1 Рентгенограми правого ліктьового суглоба до оперативного лікування (анкілоз ліктьового суглоба)

ревматоїдний артрит

Рис.2 Рентгенограми правого ліктьового суглоба після ендопротезування.

Консультацію хворому призначають через 6–8 тижнів після операції з метою рентгенографії оперованого суглоба, прийняття рішення про навантаження на верхню кінцівку, уточнення необхідності застосування препаратів кальцію і ремодуляторів кісткової тканини.

Направлення:
Ортопедія і травматологія
Відділення:
Клініко-консультативне відділення (Поліклініка)
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»