Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Hemorrhagic stroke: types, causes and treatment

Hemorrhagic stroke: types, causes and treatment

Геморагічний інсульт, або крововилив у структури головного мозку — це життєзагрожуючий стан, коли від швидкості надання високоспеціалізованної допомоги залежить прогноз та виживаність пацієнтів. Розрізняють паренхіматозний, або внутрішньомозковий крововилив, і субарахноідальний, коли кров потрапляє між черепом та оболонками мозку або у шлуночки мозку.

  • Найчастішою причиною інсульту, як геморагічного, так і ішемічного, є артеріальна гіпертензія, але такі супутні хвороби, як цукровий діабет, серцево-судинні захворювання (порушення ритму серця: миготлива аритмія, фібриляція передсердь тощо), атеросклероз, порушення у системі згортання крові, а також спадкова патологія будови стінок судин (підвищена звивуватість), аневризми судин та перенесені черепно-мозкові травми підвищують ризик отримання інсульту.
  • Геморагічний інсульт несе велику загрозу життю, особливо коли він вражає стовбур мозку, де розташовані найважливіші центри координації вітальних функцій: дихання, серцебиття, ковтання.

Запідозрити інсульт на догоспітальному етапі допомагає низка ознак, серед яких:

  • Слабкість 

Раптова слабкість м’язів чи заніміння половини обличчя, однієї руки чи ноги

  • Проблема з мовленням та мовою

Раптова неспроможність самостійно говорити чи зрозуміти мову

  • Порушення зору

Раптове порушення зору, зокрема часткова чи повна втрата зору на одне око або двоїння в очах

  • Головний біль

Раптовий надзвичайно сильний до нестерпності головний біль

  • Хиткість та порушення рівноваги

Раптове порушення рівноваги та неспроможність самостійно ходити (особливо з поєднанням з іншими перерахованими ознаками).

Геморагічний інсульт може супроводжуватися втратою свідомості.

Якщо в людини виявлені декілька з перелічених симптомів, потрібно негайно зателефонувати до швидкої допомоги, тому що надання спеціалізованої допомоги у перші три години після інсульту збільшує шанси на збереження життя та краще відновлення після інсульту. Важливо звертатися до спеціалізованих інсультних центрів, де є відповідне обладнання та кваліфіковані спеціалісти, адже лише за таких умов можливе повноцінне лікування та реабілітація.

Зауважимо, що рівень інсультної допомоги в Україні здебільшого залишається на низькому рівні, і тому показники смертності від інсульту одні з найвищих в Європі.

В Інсультному центрі універсальної клініки «Оберіг» працюють фахові спеціалісти, які мають багаторічний досвід лікування пацієнтів з інсультом та є провідними українськими спеціалістами, ведуть наукову та освітню роботу серед лікарів-неврологів, терапевтів та лікарів загальної практики. Наразі ми маємо найкращі показники в Україні з виживаності та відновлення пацієнтів з інсультом: понад 80% людей, які проходили лікування в Інсультному центрі клініки «Оберіг», йдуть додому на власних ногах! Також ми можемо пишатися, що маємо вп’ятеро нижчу смертність наших пацієнтів порівняно із середньоукраїнськими показниками — 5-6% проти 30%.

Якщо ви запідозрили в родича чи близької людини інсульт, негайно телефонуйте:

+38 044 521 30 03 або короткий номер 3003.

Ми працюємо цілодобово та без вихідних.