Autoimmune thyroiditis (AIT) - observation and control studies
20 November 2012
20 November 2012
Питання:
Добрий день! Мені 34 роки, з 30 років спостерігалася у ендокринолога (направив гінеколог після діагнозу аменорея). Було розписано лікування, кожні три місяці здавала аналізи, однак на сьогодні фінансова ситуація не найкраща, тож останні 2 прийоми, а відповідно і здачу аналізів, я пропустила. Останні результати аналізів за 2011 рік. Антитіла до ТПО - 2130 МО / мл (норма 0-63). Вільний тироксин fТ4 16,57 пмоль / л (норма 12-22), тиреотропний гормон ТТГ 2,05 мкМЕ / мл (норма 0,27-4,20)
Робила УЗД щитовидки, вона немнго збільшена, є гіпоехогенні ділянки, в діагнозі - АІТ зі знаком питання. Наскільки серйозні такі показники, чи варто чогось побоюватися, якщо я не приймаю всіх прописаних ліків (прописували тіреоідеа композитум, Галіум хеель, траумель в різних дозах, але я вже рік їх не приймаю, п'ю тільки еутірокс 50 мг в день.)? . Впринципі самопочуття хороше, скарг немає. Спасибі заздалегідь за відповідь.
Яна
Відповідь:
Вітаю, Яно!
За тим обстеженням, які Ви проводили в 2011р - аутоімунний тиреоїдит (АІТ), судячи з усього, має місце (значно підвищено рівень антитіл (АТПО) і лікар УЗ діагностики бачить певні структурні зміни щитовидної залози (ЩЗ), які можуть свідчити про RTA) . Ви не уточнили, з якою метою був призначений Л-тироксин (еутірокс) (виявляли гіпотиреоз або в зв'язку зі збільшеною ЩЗ) і як довго ви його приймаєте, показники рівня гормонів на цьому препараті?
Аутоімунний тиреоїдит (АІТ) - хронічне аутоімунне запалення в щитовидній залозі, яке може приводити до розвитку порушення функції, частіше зниження. На тлі АІТ може збільшуватися щитовидна залоза (може залишатися нормальних розмірів, може зменшуватися). Виникає захворювання внаслідок поломки в імунній системі, коли та починає сприймати свою щитовидну залозу як чужорідний орган, виробляючи до неї антитіла, які в свою чергу руйнують нормальну тканину щитовидної залози. Сам по собі АІТ неможливо вилікувати, захворювання належить до хронічних. У більшості випадків захворювання спостерігають. Гормон щитовидної залози Л-тироксин призначають, коли має місце збільшена щитоподібна залоза або / і знижується функція щитовидної залози - розвивається гіпотиреоз.
Імуномодулятори, гомеопатія не мають доведеної ефективності в плані лікування АІТ. Тому, можна приймати, але чи потрібно?
Ви повинні періодично спостерігатися і проводити контрольні обстеження: УЗД ЩЗ і аналіз крові на тиреотропний гормон (ТТГ) 1 раз на 6-12 міс. Антитіла в динаміці контролювати немає необхідності, так як будуть вони більше або менше, від цього тактика лікування не поміняється, оскільки Л-тироксин на рівень антитіл практично не впливає. Тактика лікування Л-тироксином залежить від мети, з якою він був призначений (постійний прийом або можна з часом скасовувати). Виникнуть питання - пишіть або приходьте на прийом.