Does an increase in blood pressure cause a headache?
10 November 2020
10 November 2020
Коли головний біль двобічний та пульсуючий, виникає на фоні гострого підвищення систолічного артеріального тиску більше 180 мм ртутного стовпчика та/або діастолічного більшо 120 мм рт.ст. і зазвичай зникає при нормалізації тиск. Має бути чіткий зв'язок – тиск підвищується, головний біль посилюється та навпаки.
Помірна чи м'яка хронічна артеріальна гіпертензія (тиск 140–159/90–99 мм.рт.ст. або 160–179/100–109 мм.рт.ст.) зазвичай не викликає болю голови, проте є дані що помірна гіпертензія (160–179/100–109 мм.рт.ст. ) може бути пов'язана з головним болем, проте цих даних недостатньо.
Вимірювання артеріального тиску в домашніх умовах в пацієнтів з м'якою та помірною хронічною артеріальною гіпертензією не показало переконливих доказів між коливаннями тиску та наявністю чи відсутністю головного болю.
Також може спостерігатись біль голови, пов'язаний з феохромоцитомою – пухлиною кори наднирників, що секретує в кров надмірну кількість гормонів адреналіну, норадреналіну, дофаміну, які звужують судини та спричиняють епізодичні напади серцебиття, тривоги, пітливості разом із високими коливаннями артеріального тиску.
Діагноз феохромоцитоми підтверджується виявленням катехоламінів та їх метаболітів в добовій сечі.
Симптоми, які можуть виникати разом із нападом болю – відчуття паніки, страх неминучої смерті, тремор, розмитість зору, важкість дихання чи біль в грудях, біль в животі, нудота, рвота іноді – відчуття повзання мурашок по тілу. Обличчя при цьому нагадує один із висловів: «блідий як смерть» або «червоний як помідор».