About the direction
Коли потрібна консультація дитячого нефролога?
- при змінах в аналізі сечі (солі, збільшення рівня лейкоцитів, еритроцитів, наявності бактерій та ін.);
- при появі дискомфорту чи болю під час сечовипускання; при нетриманні сечі вночі у дітей старших 4-5 років та при нетриманні сечі вдень у дітей старших 3 років;
- при почервонінні у ділянці статевих органів;
- при болю у попереку. Слід зазначити, що маленькі діти не завжди можуть точно вказати, де болить, та при захворюванні нирок і болю у попереку часто вказують на біль у животику.
Коли необхідно зробити аналіз сечі?
- 1 раз на рік з профілактичною метою;
- після ангіни;
- при змінах вигляду сечі (мутна, коричнева, червона та ін.);
- при значному підвищенні температури тіла, за неможливості пояснити її походження, особливо, коли епізоди безпричинного підвищення температури повторюються.
Методи діагностики у дитячій нефрології:
Іноді для діагностики у нефрології недостатньо аналізів сечі. Зміни в аналізах можуть потребувати уточнення у вигляді додаткових обстежень:
Ультразвукове дослідження. Дозволяє виявити такі анатомічні зміни, як аномалії розвитку нирок, структурні деформації сечоводів, але при цьому дослідженні не видно функціональних порушень; щоб їх виявити, використовують більш складні методи діагностики.
Мікційна цистографіія. Для її проведення у сечовий міхур вводять катетер, через який вводиться контрастна речовина; після цього робиться рентгенівський знімок. За знімком оцінюють стан сечового міхура та наявність так званого рефлюксу — патологічного стану, при якому сеча «закидається» у сечоводи.
Екскреторна цистографія. Контрастну речовину вводять внутрішньовенно, а потім декілька разів роблять рентгенівські знімки та дивляться, як нирка виводить контраст. Порівняльний аналіз знімків дає змогу зробити висновки про її роботу.
Комп’ютерна томографія. Це цифрове рентгенологічне обстеження, яке дозволяє зробити віртуальні «зрізи» тіла людини на будь-якому рівні та оцінити структуру кожного органу, навіть тих, які неможливо побачити на звичайному рентгенівському знімку. До того ж, на нашому апараті можливо виконати об’ємну реконструкцію та подивитись, як орган (в даному випадку — нирка) розташований у тілі дитини.
Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Це найсучасніше дослідження, яке без використання рентгенівських променів, за допомогою магнітних хвиль, дозволяє оцінити структуру органів.
Doctors