Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Back pain

Back pain

Біль у спині є медичним феноменом, з яким протягом життя стикається майже кожна людина (80-90% дорослого населення мають особистий досвід болю в спині - дані ВООЗ). Вони впливають на здоров'я, працездатність, самопочуття і якість життя.

В ДАНИЙ ЧАС ПРИЙНЯТО ВИДІЛЯТИ 3 ОСНОВНІ ТИПИ БОЛЮ В СПИНІ

  1. Біль, викликаний серйозною патологією хребта (пухлинні захворювання, переломи, гнійно-запальні процеси, туберкульоз тощо) до 1% випадків.
  2. Корінцеві болі (при цьому переважають болі в кінцівках). Найбільш часті причини: грижі або протрузії міжхребцевих дисків, звуження (стеноз) хребетного каналу - до 5%.
  3. Неспецифічні (прості) болі в спині - понад 90%.

Болі в спині можуть виникати також і при захворюваннях внутрішніх органів і не мати відношення до хребта (захворювання підшлункової залози, нирок, органів тазу та ін.)

При появі болю в спині дуже важливо своєчасно звернутися до фахівця. При виявленні на первинному прийомі ознак серйозної патології хребта або при підозрі на «позахребтове» походження болів (патологія внутрішніх органів) лікар відправить Вас на додаткові дослідження (МРТ, МСКТ, рентгенографія хребта, лабораторна діагностика, консультація суміжних спеціалістів та ін.) При вираженому корінцевому синдромі також одразу може виникнути необхідність в додаткових дослідженнях.

При помірно вираженому корінцевому синдромі і при виявленні неспецифічної (простий) болі в спині спочатку призначається консервативне лікування. При його неефективності протягом певного часу також може з'явитися необхідність у додатковій діагностиці.

Переважна більшість випадків болю в спині піддаються консервативному лікуванню (нестероїдні протизапальні препарати, міорелаксанти центральної дії, модифікація рухового режиму, лікувальна гімнастика, масаж, фізіотерапевтичні процедури, блокади).

У випадках вираженого больового синдрому або при затримці одужання можуть застосовуватися різні види пункційного лікування. Наприклад, перирадикулярна терапія при корінцевому синдромі, викликаному грижами або протрузіями міжхребцевих дисків, або при стенозі (звуженні) хребетного каналу. При цьому методі лікування препарати підводяться безпосередньо в зону конфлікту між диском і корінцем (епідуральна блокада, селективна корінцева блокада, сакральна блокада).

При встановленні джерела болів міжхребцевих суглобів ефективним лікуванням є проведення блокади цих суглобів і т.д.

У разі неефективності консервативних методів лікування може виникнути необхідність у виконанні хірургічних втручань на хребті. При цьому акцент повинен бути зроблений на мінімально інвазивних (мінімально травматичних, щадних) методиках.

В Універсальній клініці «Оберіг» фахівці володіють усіма методами лікування болю в спині: як консервативними так і хірургічними.

Запишіться на консультацію лікаря-нейрохірурга Ілляшенка Вадима Ігоревича за телефонами:

(044) 521 30 03