Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Thrush (vaginal candidiasis)

Thrush (vaginal candidiasis)

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Спеціалізований Центр здоров'я жінки, де приймають досвідчені лікарі-гінекологи;
  • Власна лабораторія для швидкого проведення аналізів, в тому числі, визначення виду збудника вагінального кандидозу.


Молочниця, по-науковому кандидоз, це стан, пов'язаний з появою в піхві жінки грибкової флори у великій кількості. Протягом життя 3 з 4 жінок стикаються з цією проблемою. Вагінальний кандидоз не відносять до інфекцій, що передаються статевим шляхом. Він може виникнути, в тому числі, у жінок, які не ведуть статеве життя.

ПРИЧИНИ МОЛОЧНИЦІ

Мікроскопічні грибки роду Candida населяють піхву в невеликій кількості. У нормі вони не викликають жодних симптомів. Але якщо порушується баланс мікрофлори піхви, кількість грибків збільшується, і виникає молочниця. У більшості жінок вона з’являється «на рівному місці» – без очевидної причини. Ризик розвитку вагінального кандидозу підвищують деякі фактори:

  • Антибіотики (це пов'язано з пригніченням здорової мікрофлори піхви, яка стримує зростання грибків);
  • Гормональні препарати;
  • Ослаблена імунна система (внаслідок ВІЛ, хіміотерапії або прийому деяких препаратів, наявності хронічних запальних захворювань і т.п.);
  • Вагітність;
  • Цукровий діабет (особливо, якщо рівень глюкози в крові не утримується в межах норми);
  • Незбалансоване харчування;
  • Синтетична нижня білизна, а також неправильне використання гігієнічних прокладок.


Гриби роду Candida «люблять» тепло і вологу. Для профілактики молочниці лікарі радять носити бавовняну білизну, вільні брюки (краще відмовитися від вузьких джинсів), а також швидко переодягатися в сухий одяг після плавання або занять спортом.

Молочниця

СИМПТОМИ МОЛОЧНИЦІ

Найбільш поширені симптоми молочниці включають:

  • Свербіж або подразнення в області вульви і піхви;
  • Печіння при сечовипусканні;
  • Біль під час статевого акту;
  • Почервоніння і набряк тканин вульви і піхви;
  • Білі з грудочками або водянисті виділення.


Симптоми молочниці схожі на симптоми інших захворювань, наприклад, бактеріального вагінозу або трихомоніазу. Тому не можна ставити собі діагноз самостійно. Якщо виникли симптоми, що нагадують молочницю, звертайтеся до лікаря-гінеколога. Ви не можете знати, викликані ваші скарги грибковою інфекцією або іншими причинами. Самолікування може призвести до втрати грошей і часу, а також погіршення вашого самопочуття.

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ МОЛОЧНИЦІ

Для діагностики молочниці достатньо гінекологічного огляду та лабораторного дослідження урогенітальних виділень. Лікування молочниці проводиться за допомогою таблеток або вагінальних свічок / кремів. Тривалість курсу лікування залежить від вираженості симптомів інфекції. Вагінальні засоби використовуються один, три або сім днів. Вони вводяться в піхву на ніч.


Таблетку, яка містить протигрибковий засіб, зазвичай приймають одноразово. При ускладненій інфекції може знадобитися другий прийом препарату через 72 години. Побічні ефекти трапляються рідко і виражені слабо. Це може бути розлад шлунка, головний біль і висип.

РЕЦИДИВУЮЧИЙ ВАГІНАЛЬНИЙ КАНДИДОЗ

Близько 5-8% жінок мають рецидивуючий вагінальний кандидоз. Це означає, що вони хворіють молочницею 4 і більше разів на рік. Більшість випадків спричинені грибами роду Candida, найчастіше – Candida albicans. Стійка або рецидивуюча інфекція може бути пов'язана з більш рідкісними видами, такими як Candida glabrata або Candida krusei. Пацієнткам призначають лабораторне дослідження виділень, яке дозволяє точно визначити збудника захворювання (ПЛР або посів).


Лікування рецидивуючого кандидозу – більш тривале. Вагінальні засоби використовуються 7-14 днів. Таблетку протигрибкового засобу необхідно приймати частіше і довше. Пацієнткам з рецидивуючою молочницею може бути запропоновано превентивне лікування, щоб захворювання не повернулося знову.


Якщо у вас виникли симптоми «молочниці», не займайтеся самолікуванням! Запишіться на прийом до лікаря-гінеколога Центру здоров'я жінки Універсальної клініки «Оберіг». Телефонуйте за номером:

(044) 521 30 03