Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Repeated rhinoplasty

Repeated rhinoplasty

Ніс є одним з найважливіших елементів обличчя людини. Його розмір і форма з пропорціями можуть вплинути на те, наскільки людина буде привабливою і як себе почуватиме. Що робити, якщо від народження обриси носа не настільки гармонійні? Правильно! У такої людини два виходи: змиритися або відправитися на корекцію носа, ринопластику.


Друге питання, що робити, якщо операція пройшла не так вдало? То тут вже є цілих три виходи. Перший, змиритися і так все залишити. Другий – звернутися до лікаря з вимогою виправити все за його рахунок, щоб операція була зроблена так як домовлялися. Третій – шукати більш професійного пластичного хірурга і проводити з ним вже повторну ринопластику. 

ЩО ТАКЕ ПОВТОРНА РИНОПЛАСТИКА?

Під повторною ринопластикою розуміється пластична операція, головне завдання якої – зробити виправлення всіх наявних дефектів анатомічної форми носа, що з'явилися в результаті невдалого первинного втручання або внаслідок порушення рекомендацій самим пацієнтом.


Варто відмітити, що в деяких випадках даний вид пластичних операцій потрібен для отримання більш оптимальної форми носа. Найчастіше така необхідність виникає в особливо складних випадках, коли однієї операції буває замало.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПЕРЕД ПОВТОРНОЮ РИНОПЛАСТИКОЮ

Так як це повторна операція, то слід знати деякі особливості, щоб не вимагати від лікаря неможливого. Так, після проведеної первинної ринопластики, обов'язково повинен пройти рік, при цьому пацієнт повинен точно виконувати всі рекомендації свого лікаря. Це може допомогти йому виключили потребу проведення інших операцій.


В крайньому випадку, жоден хірург не візьметься за проведення повторної ринопластики, перш ніж заживе ніс. Це пов'язано з великим навантаженням на організм, адже операції проходять під загальним наркозом, до того ж змінам піддається рубцева тканина, якій необхідно повністю зажити. Тільки в такому випадку вдається уникнути більш серйозних порушень, а значить – погіршення зовнішнього вигляду носа.


Не варто забувати і про те, що період реабілітації після повторної пластичної операції може затягнутися. Саме з цієї причини рекомендують вибирати такий час, щоб не порушувати робочий або навчальний ритм. Наприклад, найкраще робити операцію під час відпустки або канікул.


Для повторної ринопластики потрібно особливо акуратно ставитися до вибору хірурга. Слід розуміти, що не все залежить від самого хірурга і його досвіду. Дуже часто буває так, що реконструктивна ринопластика обмежує можливості лікаря. Перш за все, багато що залежить від анатомічних особливостей. А тому може знадобитися ще одна операція, для того щоб отримати ідеальні форми носа.


Все це слід заздалегідь з'ясувати на консультації, після чого ретельно обміркувати і зважити. Особливо якщо стоїте перед вибором, залишатися у цього пластичного хірурга або шукати іншого. Адже той хірург, який проводив операцію, прекрасно знає всі особливості анатомічної будови і як проходила операція. Що і як коректувалося, які імплантати використовувалися.


Взагалі, перед тим як записуватися на проведення пластичної операції на носі, слід враховувати, що не тільки можливість невдалого проведення операції по ринопластиці, але і деякі ускладнення, здатні занапастити навіть якісну роботу.

ОСНОВНІ ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ПОВТОРНОЇ

Статистика нещадна і невблаганна. Так, відомо, що із загального числа людей, які робили ринопластику 10% змушені були записуватися на нову операцію, щоб внести виправлення форми носа.


В якості основних причин варто назвати наступні:

• Повна незадоволеність розміром і формою носа після проведення ринопластики, в ході якої очікуваний ефект так і не було досягнуто.

• Після проведення операції пацієнт стикається з порушенням функції дихання. Дуже боляче дихати, а також виникають головні болі; залишилися незначні післяопераційні шрами.

• Були виявлені западини або провали на носі, що погіршують його естетичний зовнішній вигляд.

• Відбулося викривлення носової перегородки.

• Після операції ніс став більш асиметричний.


Так виходить, що ні готовий до можливих наслідків невдалої операції пацієнт впадає в депресію, стає замкнутим. І тільки ті, хто розуміє, що не всім щастить отримати з першого разу красивий ніс, поступово починають готуватися до наступної операції, яка повинна буде завершити корекцію і усунути всі виявлені дефекти.

ЧИ БУВАЮТЬ ВИПАДКИ, КОЛИ ВИПРАВИТИ СТАНОВИЩЕ НЕ ВДАЄТЬСЯ?

Дуже часто буває так, що хірург перестарався, і після такої корекції сподіватися виправити форму носа під час повторної операції не варто. Цьому сприяє недолік хрящової тканини, а саме серйозні зміни рубців, які здатні стати перешкодою до виправлення дефекту. І тому навіть самий досвідчений і кваліфікований пластичний хірург відмовиться в проведенні повторної ринопластики.


Іноді, отримавши відмову у одного лікаря, пацієнт починає шукати бажану «правду» в іншого фахівця. Цього робити якраз і не варто. Вся справа у вартості операції, а це призводить до того, що знайдеться такий лікар, який проведе операцію, але результат може бути навіть набагато гірше, ніж було. В цьому випадку, людина зобов'язана розуміти, чим ризикує, адже на кону не тільки естетичний зовнішній вигляд носа, але і загальне здоров'я і навіть життя.


А тому, якщо отримали відмову в повторній операції на носі, варто змиритися. Звичайно, можна спробувати виправляти дефекти за допомогою косметологічних засобів, маскуючи всі вади. У цьому легко може допомогти досвідчений візажист.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Основним показником до того, що операцію проводити не можна, є термін, який минув з моменту проведення первинної ринопластики. Він повинен бути більше року, щоб проводити наступну операцію. Якщо менше – жоден поважаючий себе хірург не візьметься навіть пробувати.


Вся справа в тому, що після корекції має пройти час, протягом якого на місці операції відновлюється кровообіг і формується нова рубцева тканина. На всі ці процеси, як правило, йде рік. І тільки в тому випадку, якщо пацієнт буде дотримуватися всіх вимог лікаря.


У практиці може статися й так, що пацієнт свідомо приховує реальні терміни, які минули з моменту попередньої корекції. Це пов'язано з тим, що йому хочеться якомога швидше позбутися від недоліків свого носа. Це в корені невірно, адже в разі такої операції на невідновлених тканинах, можна отримати різні ускладнення, досить неприємні і найголовніше – наслідки, які не піддаються подальшій корекції. Тому краще прислухатися до рекомендацій професійних лікарів і почекати рік. Може бути, не все так погано, як здається спочатку.

ЩО ЯВЛЯЄ СОБОЮ ПОВТОРНА КОРЕКЦІЯ?

Як правило, вторинна ринопластика практично нічим не відрізняється від первинної корекції носа. Однак за своїм виконання ця буде більш складна операція, так як доводиться працювати по тканинам вже раніше пошкодженим. А тому виконувати її повинні тільки висококваліфіковані пластичні хірурги, які мають великий практичний досвід.


Давайте розглянемо основні відмінності первинної ринопластики від вторинної. Перш за все, під час проведення першої корекції пластичний хірург отримує найповнішу інформацію про анатомічні особливості носа, розташування хрящів і їх розміри. Під час повторного втручання хірургу доводиться практично всі операції проводити наосліп.


Вся справа в тому, що пальпації не достатньо щоб отримати більш повну інформацію про те, де і як розташовані, хрящі, в якому вони стані.


В результаті повторна косметична операція потребує більше часу, ніж первинна. При цьому фахівцю доводиться працювати дуже акуратно, намагаючись не погіршити і без того пошкоджені раніше тканини. Крім цього, ситуація буде ускладнюватися наявністю рубцевої тканини.


В результаті для того, щоб виправити недолік або відсутність хрящової тканини, при корекції дефектів хірургу доводиться використовувати спеціальні імплантати.


Для виправлення недоліків хрящової тканини хрящі беруться з вуха. При цьому лікарі намагаються зробити так, щоб не завдати шкоди зовнішньому вигляду.

ЯК ПРОХОДИТЬ ПОВТОРНА РИНОПЛАСТИКА

Повторна ринопластика може проводитися двома методами. Закритим методом, коли робляться тільки внутрішні розрізи, а також відкритим способом – при зовнішніх розрізах.


Залежно від ступеня складності, а також від робіт, які необхідно виконати, під час проведення пластичної операції може використовуватися загальна або місцева анестезія.


В процесі повторної ринопластики з носа акуратно знімається шкіра, після чого будуть виконуватися основні дії, пов'язані з коригуванням форми, потім шкіра знову натягується, вже на нову основу, а розрізи зшиваються.

УСКЛАДНЕННЯ І ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ

Так як пластичному хірургу доводиться зіткнутися з великими труднощами, пов'язаними з повторною корекцією носа, йому потрібно враховувати наступні моменти:

• Під час повторної операції робота буде вестися з уже серйозно зміненою структурою хрящової тканини.

• Після відновлення з’являється рубцева тканина, яка вже не має таку ж еластичність, як хрящова, а значить, і обмінні процеси в ній будуть протікати набагато повільніше і гірше, що також потрібно враховувати.

• Хірургу доводиться працювати зі зміненими хрящами.

• Так як хрящової тканини дуже мало щоб сформувати всі внесені зміни, інколи доводиться використовувати імплантати.

• Пацієнту слід приготуватися до більш тривалого реабілітаційного періоду.


Крім того, повторна пластична операція – це завжди непередбачуваний результат. І тому лікар повинен розглядати можливість використання більш безпечних варіантів корекції, причому найчастіше безпосередньо при проведенні самої операції.


В результаті ніхто не застрахований від таких побічних ефектів, як:

• Набряки різного ступеня.

• Поява гематом.

• Різні запальні процеси, що виникають в результаті хірургічного втручання.


Всі вони характерні не тільки для повторної ринопластики, але і для первинної пластичної операції. При цьому саме після повторної операції, ситуація ускладнюється тим, що тканини вже мають зміни і рубці, які зовсім не сприяють швидкому загоєнню. А тому від пацієнта особливо потрібне точне дотримання всіх приписів і рекомендацій лікаря.


Досвідчені хірурги добре уявляють, з чим їм доводиться працювати, а тому вони завжди готові до наступних ускладнень під час вторинної ринопластики:

• Небезпека розриву кровоносних судин.

• Може з’явитися підвищене рубцювання в місці корекції.

• Зміщення носа в результаті дій пацієнта або неправильно накладеного імплантату.

• Можливе відторгнення використаного імплантату.

• Розвиток запальних ускладнень різного ступеня тяжкості.

• Поява абсцесів.


При цьому слід враховувати, що ускладнення, які можуть з'являтися, залежать від індивідуальних особливостей організму. З огляду на цей факт, слід грамотно використовувати медикаменти і все те, що буде рекомендувати лікар. В результаті, можливо, відновлення буде протікати зовсім без ускладнень.

ПРОЦЕС РЕАБІЛІТАЦІЇ

Зважившись на повторну ринопластику, слід розуміти, що в цьому випадку реабілітаційний процес може бути більш тривалим і складним.


Якщо немає побічних ефектів, після проведеної вторинної операції шви можуть бути зняті через 7 днів. Однак набряк з гематомами в окремих випадках можуть зберігатися протягом місяця.


Саме з цієї причини пластичні хірурги рекомендують своїм пацієнтам дотримуватися певних правил, завдяки яким процес відновлення пройде набагато швидше, а набряки спадуть самі і без особливих ускладнень. Для цього пацієнт повинен буде виконувати наступні дії:

• Протягом першого місяця спати тільки на спині. При цьому подушка повинна бути досить великою і високою; в крайньому випадку, потрібно підняти узголів'я ліжка.

• На час реабілітації не використовувати окуляри. Якщо без них не обійтися, то краще за все їх замінити на лінзи.

• Повністю виключити всі види фізичних навантажень.

• Захищати обличчя, особливо на ніс, від потрапляння на нього сонячних променів.

• Заборонено вживати алкогольні напої і палити.

• Стежити за своїм здоров'ям, а саме – намагатися уникати різних простудних захворювань.


Дотримуючись цих нехитрих правил, можна буде уникнути розвитку більш серйозних ускладнень, а значить, загоєння і відновлення пройдуть благополучно.

ЯКИЙ РЕЗУЛЬТАТІВ МОЖНА ОЧІКУВАТИ 

На жаль багатьох, пластичні хірурги – не чарівники, а тому оцінити, що вийшло, пацієнт зможе тільки через 7 місяців з моменту проведення пластичної операції.


І тільки через рік після того як була проведена повторна корекція, слід говорити про те, що постійний результат досягнутий.


Тим, кого не влаштує результат і повторної ринопластики – необхідно змиритися. Третій і навіть четвертий раз ринопластику проводяться тільки в особливих випадках, коли це заплановано в результаті особливостей анатомічної будови, і ніяк інакше. Звичайно, в практиці пластичних хірургів спостерігалися позитивні результати і після 7 пластики, але це вже суто індивідуально. В основному, вже після другої повторної операції хірурги можуть відмовлятися від нової корекції.