Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Allergic conjunctivitis

Allergic conjunctivitis

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ АЛЕРГІЧНОГО КОН’ЮНКТИВІТУ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Спеціалізований Дитячий алергоцентр з висококваліфікованими спеціалістами
  • Сучасне і ефективне лікування – алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ), яка надовго позбавляє від алергічного кон’юнктивіту і риніту
  • Точна діагностика алергічної патології у дітей і дорослих, яка відповідає світовим стандартам
  • Консультація дитячого офтальмолога для виключення захворювань ока з подібною симптоматикою


Кон’юнктивіт – це запалення кон’юнктиви, тонкої оболонки, яка вистеляє зовнішню поверхню очей і внутрішню поверхню повік. Кон’юнктивіт зустрічається як у дітей, так і дорослих. Основні симптоми – почервоніння очей і сльозотеча.


Запалення викликається бактеріальною або вірусною інфекцією, а також алергічною реакцією. В останньому випадку захворювання називається «алергічний кон’юнктивіт». Підвищений ризик мають пацієнти, у яких в сім’ї спостерігались випадки алергічної патології.

ПРИЧИНИ АЛЕРГІЧНОГО КОН’ЮНКТИВІТУ

Алергічний кон’юнктивіт виникає при контакті очей з алергенами з повітря. Він може бути гострим, сезонним або цілорічним (хронічним) в залежності від особливостей алергену.


Гострий алергічний кон’юнктивіт розвивається дуже швидко після впливу алергену – наприклад, після контакту з кішкою. Часто зустрічаються алергічні реакції на косметику і побутову хімію. Симптоми включають сильний свербіж, почервоніння очей, сльозотечу і набряк повік. Вони викликають сильний дискомфорт, але зникають протягом 24 годин після видалення алергену.


Сезонний алергічний кон’юнктивіт зазвичай викликає менш виражені, але більше стійкі симптоми під час цвітіння певних рослин – дерев або трав. В даному випадку алергеном є пилок. В залежності від сезону цвітіння, захворювання може виникати навесні, влітку або восени.


Цілорічний алергічний кон’юнктивіт перебігає в слабкій хронічній формі. Він пов'язаний з алергенами, які весь час присутні в оточуючому середовищі – найчастіше, в будинку або квартирі. Це пилові кліщі, пліснява, тварини.

СИМПТОМИ АЛЕРГІЧНОГО КОН’ЮНКТИВІТУ

Найбільш розповсюджені симптоми алергічного кон’юнктивіту включають почервоніння, сльозотечу і свербіж. Також може бути печіння, світлобоязнь, набряк повік. Зазвичай захворювання вражає обидва ока, хоча симптоми можуть бути більш вираженими на одному оці. Якщо терти очі, стан погіршується. Алергічний кон’юнктивіт в більшості випадків поєднується з запаленням слизової оболонки носу – алергічним ринітом.

ДІАГНОСТИКА АЛЕРГІЧНОГО КОН’ЮНКТИВІТУ

Спочатку необхідно звернутися до лікаря-офтальмолога, щоб переконатися в тому, що сльозотеча і почервоніння викликані саме алергічною реакцією, а не іншими захворюваннями очей. Після цього бажано відвідати лікаря-алерголога. Він допоможе вияснити, які алергени є причиною ваших симптомів, і призначить лікування.


Інколи визначити алерген – досить просто, для цього достатньо проаналізувати, при яких обставинах виникає кон’юнктивіт (наприклад, після контакту з кішкою або собакою, під час цвітіння тополь і т.п.).


При хронічному захворюванні ця задача ускладнюється. На допомогу приходять сучасні методи діагностики. Серед них – шкірні проби, коли різні алергени вводяться під шкіру. По реакції в місці введення можна судити, яка саме речовина є причиною алергії.

ЛІКУВАННЯ АЛЕРГІЧНОГО КОН’ЮНКТИВІТУ

Перший крок при алергічному кон’юнктивіті – це правильний догляд за очима. Під час захворювання відмовтесь від носіння контактних лінз і використання косметики. Не тріть очі руками, оскільки це погіршує симптоми. Для полегшення стану можна прикладати холодні компреси, а також капати препарати штучної сльози.


Намагайтесь мінімізувати вплив алергенів. Щоб менше контактувати з пилком, по можливості залишайтесь в закритому приміщенні з кондиціонуванням. Тримайте вікна вдома і в машині закритими.


Для лікування алергічного кон’юнктивіту у дітей і дорослих використовуються антигістамінні і судинозвужуючі краплі для очей, а також стабілізатори тучних клітин. При цьому потрібно знати, що судинозвужуючі очні краплі можна використовувати тільки протягом короткого часу, інакше вони викликають ряд серйозних побічних ефектів.


Антигістамінні таблетки краще починати приймати заздалегідь, до появи симптомів. Можна зробити це і пізніше, але доведеться чекати декілька днів, доки не проявиться їхній ефект.


При хронічному алергічному кон’юнктивіті може бути рекомендована імунотерапія. Суть лікування полягає в тому, що в організм вводяться за допомогою ін’єкцій або таблеток невеликі дози алергенів. Організм поступово «вчиться» правильно реагувати на алергени.


Якщо ви або ваша дитина страждає на алергічний кон’юнктивіт, запишіться на прийом до лікаря-алерголога в Універсальну клініку «Оберіг» по телефонах:

(044) 521 30 03


Ви отримаєте сучасне ефективне лікування і швидко повернетесь до нормального життя без сльозотечі та свербежу.