Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Liposuction

Liposuction

Однією з найбільш затребуваних косметичних операцій є ліпосакція, тобто видалення зайвих жирових відкладень на певних ділянках тіла хірургічним шляхом. Процедура ця, як і багато інших винаходів індустрії краси, прийшла до нас з Франції, де ще на початку 70-х років минулого століття проводилися перші експерименти в цій області. Згодом технологія удосконалилася, стала більш безпечною і набула широкого поширення. Що потрібно знати про ліпосакцію, перш ніж зважитися на неї?

ОПИС ПРОЦЕДУРИ

Суть процедури полягає в наступному: через невеликі надрізи під шкіру пацієнта вводяться спеціальні інструменти, жир видаляється (відкачується) через трубочку – канюлю за допомогою вакуумного насоса. Операція робиться під загальним або місцевим наркозом.

Перед відкачуванням жирова тканина розріджується одним з таких методів:

• За допомогою спеціального сольового розчину – це найбільш старий і поширений метод.

• За допомогою ультразвуку.

• За допомогою високочастотних струмів.

В ЯКИХ ВИПАДКАХ ВДАЮТЬСЯ ДО ЛІПОСАКЦІЇ

Жирові клітини – природна складова нашого організму, необхідна для функціонування багатьох його систем. На наш жаль, вони також мають властивість відкладатися організмом «про запас», створюючи ті самі проблемні зони, від яких часом так нелегко позбутися.

Причини можуть бути різні, включаючи генетичну схильність і гормональні чинники. Часто буває, ні збалансоване харчування, ні регулярні фізичні навантаження не дають в боротьбі із зайвими жировими відкладеннями бажаного ефекту. У таких випадках на допомогу може прийти ліпосакція.

КОМУ ПІДХОДИТЬ ЛІПОСАКЦІЯ

До ліпосакції вдаються сьогодні як жінки, так і чоловіки, які хочуть поліпшити свій зовнішній вигляд, підвищити самооцінку і привабливість.

У будь-якої людини можуть з'явитися зайві жирові відкладення, але тут, звичайно, спостерігається залежність від статі і віку. Найбільш часто проблемні зони зустрічаються у жінок на стегнах (ефект «галіфе»), сідницях, животі, талії, руках, обличчі. У чоловіків більш поширене накопичення жиру на боках, животі, спині, попереку, в зоні підборіддя.

Результат і успіх майбутньої процедури залежить від статі, локалізації і обсягу жирових відкладень і, звичайно, індивідуальних особливостей організму пацієнта.

ЧИ МОЖУТЬ ЖИРОВІ ВІДКЛАДЕННЯ З'ЯВИТИСЯ ЗНОВУ ПІСЛЯ ЛІПОСАКЦІЇ?

Кількість і розподіл жирових клітин в тілі закладено генетично. Воно не змінюється навіть при наборі ваги або схудненні, клітини просто розширюються або стискаються. Так як при ліпосакції жирові клітини видаляються, збільшуватися в розмірі можуть лише залишені клітини. Тіло як і раніше буде накопичувати надлишкові калорії, але вже в інших місцях, і можуть виникнути нові проблемні зони. Тому після проведення ліпосакції рекомендується дотримуватися більш здорових принципів харчування.

СХУДНЕННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛІПОСАКЦІЇ

Тут відразу слід підкреслити, що ліпосакція працює локально, її мета – видалити зайві відкладення в певних зонах, коригуючи і гармонізуючи тим самим контури тіла. Зайвий жир відкачується з поверхні, не зачіпаючи більш глибоко лежачі шари, при цьому за один раз не рекомендується видаляти більше 2 літрів жирової тканини.

Звичайно, досить великий об’єм видаленого жиру призводить до помітного зниження ваги, але це не є кінцевою метою операції. Мова йде не про створення нового «ідеального» тіла, а про поліпшення пропорцій в порівнянні з вихідними даними.

Таким чином, ліпосакція не є методом схуднення, більш того, пацієнтам з надмірною масою тіла та ожирінням ця процедура протипоказана.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Як у будь-якого досить серйозного хірургічного втручання, у ліпосакції є ряд протипоказань, таких як:

• Цукровий діабет.

• Вагітність, лактація.

• Хронічні хвороби внутрішніх органів.

• Вірусні захворювання.

• Злоякісні пухлини.

• Простудні захворювання, ГРВІ.

Більш детально про протипоказання вас проконсультує фахівець в клініці.

ЧИ ПОТРІБНА СПЕЦІАЛЬНА ПІДГОТОВКА

Існує ряд вимог, яких слід дотримуватися перед процедурою, щоб уникнути непотрібних ускладнень. Ось основні з них:

• Відмова від куріння (мінімум 2 тижні до операції).

• Відмова від алкоголю (1 місяць до операції).

• При необхідності виключення прийому певних лікарських препаратів (обговорюється індивідуально з лікарем), зокрема, антикоагулянтів, щоб виключити можливість кровотечі.

Період реабілітації

Плануючи ліпосакцію, потрібно бути готовим до певного періоду реабілітації. В середньому його тривалість залежить, від кількості видаленого жиру, розташування прооперованої зони (зон). Основні реабілітаційні заходи такі:

• Носіння компресійної білизни для того, щоб підтягнути шкіру в прооперованій області, на протязі місяця.

• Протягом 4 тижнів (особливо після досить великих втручань) необхідно відмовитися від фізичних навантажень і спорту.

• Також краще відмовитися від прийняття ванн протягом декількох тижнів.

• Для прискорення відновлення рекомендується фізіотерапія і прийом лікарських препаратів для зняття набряків і боротьби з хвороботворною мікрофлорою.

• Відновлення працездатності залежить від обсягу і зони ліпосакції (кількості зон), при великих втручаннях необхідно взяти відпустку на 7-14 днів.

Потрібно відзначити, що реабілітаційний період у чоловіків триває трохи довше, ніж у жінок. Це обумовлено тим, що, представники сильної статі мають більш товсту шкіру.

Приблизно через 6 тижнів практично всі обмеження знімаються, а через 3-6 місяців можна оцінити остаточний ефект від проведення операції, в цей час показані нескладні вправи і здорове дієтичне харчування.

При грамотному і відповідальному виконанні, ліпосакція – ефективна процедура, що дає виражений і тривалий результат в корекції фігури. Але не можна заперечувати, що це досить складне втручання, і його не можна недооцінювати. Не виключені побічні ефекти і ускладнення, які можуть виникнути як в результаті дій хірурга, так і з непередбачуваних  обставин. Це трапляється рідко, але повністю виключити таку можливість не можна. Тому, звичайно, потрібно з усією відповідальністю поставитися до вибору клініки і лікаря, орієнтуючись на тривалий досвід роботи і велику кількість успішно зроблених операцій.