Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Uterine bleeding

Uterine bleeding

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ МАТКОВИХ КРОВОТЕЧ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Спеціалізований Центр здоров’я жінки з досвідченими лікарями-гінекологами; 
  • Власна лабораторія та патогістологічний центр
  • Трансвагінальне УЗД під час консультації лікаря-гінеколога; 
  • Безболісна пайпель-біопсія ендометрія; 
  • Діагностична і лікувальна гістероскопія з біопсією ендометрія; 
  • Хірургічне лікування захворювань, які викликають маткові кровотечі, в тому числі міоми матки; 
  • Комфортний стаціонар


Здорова жінка втрачає під час менструації не більше 100 мл крові. Патологічними вважаються міжменструальні кровотечі або надмірно рясна менструація, коли жінка використовує більше 5-6 прокладок (тампонів) в день і більше 1 вночі. Після настання менопаузи (якщо жінка не приймає замісну гормональну терапію) будь-яка маточна кровотеча вважається ненормальною. 


Гостра маткова кровотеча вимагає невідкладних заходів для попередження подальшої крововтрати. Якщо ви використовуєте більше 1 прокладки (тампона) в годину, викликайте швидку допомогу!

ГОРМОНИ І МАТКОВІ КРОВОТЕЧІ

Поява кров’янистих виділень в період між двома менструаціями називають метроррагія. У багатьох жінок міжменструальні кровотечі пов’язані з порушенням гормональних процесів, які управляють овуляцією і менструаціями. Якщо у жінки не відбувається овуляція, яєчники виробляють недостатню кількість прогестерону. 


Внаслідок неправильного балансу естрогенів і прогестерону ендометрій надмірно потовщується і починає відторгатися непередбачуваним способом. Це проявляється тривалими затримками менструацій або міжменструальними кров’янистими виділеннями. Жінки з порушеннями овуляції мають підвищений ризик розвитку гіперплазії та/або раку ендометрія

Матка і придатки
Матка і придатки

Ановуляторні цикли у молодих жінок часто пов’язані з синдромом полікистозних яєчників (СПКЯ). У жінок старше 35 затримки менструацій можуть бути ознакою передчасного виснаження яєчників. Ановуляторні цикли також часто зустрічаються у жінок перед настанням менопаузи. 


Маткова «проривна» кровотеча інколи виникає на фоні прийому оральних контрацептивів. В перші декілька місяців використання таблеток це може вважатися нормальним явищем. Якщо з’являються кров’янисті виділення, необхідний огляд гінеколога і зміна препарату. Проривна кровотеча також може виникнути, якщо жінка забула вчасно прийняти таблетку.

СТРУКТУРНІ ЗМІНИ МАТКИ І КРОВОТЕЧІ

Причинами маткової кровотечі у жінок з регулярним менструальним циклом можуть бути міома матки, аденоміоз або поліп ендометрія. Аденоміоз – це розростання тканини ендометрія в м’язовому шарі матки, а міома – доброякісне новоутворення матки. Поліп ендометрія представляє собою утворення на поверхні ендометрія. Рідше маткова кровотеча може бути пов’язана з раком шийки матки або ендометрія, порушеннями згортання крові та іншими негінекологічними захворюваннями (гіпотиреоз, хронічна ниркова або печінкова недостатність і т.д.).

ОСОБЛИВІ ПЕРІОДИ В ЖИТТІ ЖІНКИ

Настання вагітності блокує менструації, оскільки в організмі жінки виробляється велика кількість прогестерону. У деяких жінок спостерігається імплантаційна кровотеча, коли вони ще не знають про свою вагітність. Імплантаційна кровотеча відбувається через 2 тижні після зачаття і по часу співпадає з передбачуваним початком наступної менструації. Тому жінка може вирішити, що в неї почалась менструація, але слабка і коротка. 


Надалі будь-яка кровотеча у вагітної жінки є ознакою небезпечних станів. До кінця першого триместру причиною кров’янистих виділень можуть бути позаматкова вагітність, викидень, міхурний заніс. В 2 і 3 триместрі маткові кровотечі пов’язані з передлежанням плаценти, передчасним відшаруванням плаценти та іншими ускладненнями вагітності.


Після настання менопаузи будь-яка кровотеча – це привід невідкладно звернутися до лікаря. Причиною кровотечі може бути рак або гіперплазія ендометрія, поліп, міома.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ МАТКОВИХ КРОВОТЕЧ

Для діагностики маткових кровотеч використовуються різні методи. Лікар підбирає для кожної пацієнтки оптимальний план обстеження. Обов’язково проводиться гінекологічний огляд з кольпоскопією і мазком на онкоцитологію, а також трансвагінальне УЗД органів малого тазу. 


При підозрі на гормональні порушення, додатково призначаються аналізи на гормони (прогестерон, пролактин, естрадіол, андрогени та ін..). Для оцінки стану ендометрія можуть бути рекомендовані біопсія ендометрія і гістероскопія. Лікування маткової кровотечі залежить від його причини та інтенсивності.


Якщо у вас почалася незвично рясна менструація або з’явились міжменструальні кров’янисті виділення, невідкладно запишіться на прийом до лікаря-гінеколога! Телефонуйте за номером:

(044) 521 30 03