Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Malformations of the external genitalia

Malformations of the external genitalia

Вади розвитку зовнішніх статевих органів не лише приносять фізичні страждання та порушують репродуктивну функцію, але також часто викликають психологічні та сексуальні проблеми. Як показує практика, задля досягнення хорошого результату необхідне раннє виявлення вад і адекватна оперативна корекція. Тож не відкладайте консультацію у дитячого уролога!

До частих аномалій належить крипторхізм – незавершене опущення яєчка. Для нормального дозрівання статевих клітин яєчка повинні розташовуватися в мошонці. Якщо не провести своєчасне лікування, крипторхізм може призвести до безпліддя, а часом і розвитку онкологічного захворювання. Щоб оцінити розміри, розташування і функціональний стан яєчка, яке не опустилося, використовується УЗД і доплерографія судин насіннєвого канатика, а у разі яєчка, що не палькується, і відсутності його візуалізації при УЗД дитина потребує лапароскопічної діагностики, що дозволяє візуалізувати яєчко в черевній порожнині, оцінити його структурні особливості на опустити в мошонку. Раніше вважалося, що лікування крипторхізму необхідно проводити у 5-7 років. Відповідно до сучасних рекомендацій оперативне низведення яєчок у мошонку виконується у віці 1,5-2 років. Дитина має бути вилікувана до того, як виникнуть дегенеративні зміни в неопущеному яєчку.

Серед найпоширеніших вроджених аномалій зовнішніх статевих органів – гідроцеле (водянка оболонок яєчка) і фунікулоцеле (водянка насіннєвого канатика). У хлопчиків із цими захворюваннями не відбулося зарощення вагінального відростка очеревини, і порожнина, в якій знаходиться яєчко, поєднується з черевною порожниною. Це призводить до надходження рідини з черевної порожнини в порожнини власної оболонки яєчка або насіннєвого канатика. Огляд у профільного фахівця дозволяє вирішити питання необхідності хірургічного лікування та терміни його проведення (такі операції проводять у дітей до 2 років).

В одного із 300 новонароджених хлопчиків зустрічається гіпоспадія. При цій ваді розвитку зовнішній отвір сечівника відкривається на задній поверхні статевого члена, на різній відстані від місця його нормального розташування. Відновлення уретри вимагає дуже складних та тонких операцій, великих знань та досвіду. Для кожного маленького пацієнта розробляється індивідуальний підхід у лікуванні. Хірургічне втручання має забезпечити хороший анатомічний, функціональний та косметичний результат.

В одного з 50 тис. новонароджених діагностується така складна вада розвитку, як епіспадія, при якій частково або повністю розщеплена передня стінка сечівника. Основним завданням лікування епіспадії є створення нормальної уретри, усунення викривлення та подовження статевого члена, а також відновлення сфінктера сечового міхура у випадках, що супроводжуються нетриманням сечі.

Дізнатися більше про гіпоспадії та епіспадії ви можете у цій статті.

Також зустрічається вроджений меатостеноз – зовнішній отвір уретри звужений, що порушує виведення сечі. Захворювання лікується лише хірургічним шляхом. Деякі діти народжуються з вродженою стриктурою (звуженням) уретри або клапанами уретри (перемичками зі слизової оболонки). Ці вади перешкоджають нормальному відтоку сечі. Лікування проводиться переважно за допомогою ендоскопічної операції.

Звертайтесь до Універсальної клініки «Оберіг». У нас працюють досвідчені дитячі урологи, які можуть допомогти вашій дитині!