Кожній жінці важко почути від гінеколога навіть про підозру на злоякісне утворення — до цього в принципі важко бути готовою. Що тоді говорити про підтверджений діагноз гінекологічного раку? Крім поширеного раку шийки матки, існують й інші небезпечні захворювання, наприклад, рак ендометрію (рак тіла матки), рак яєчника чи маткової труби, рак зовнішніх статевих органів.
Про такі хвороби переважно не говорять — це соромно, страшно та супроводжується купою міфів, через які жінка лишається сам на сам зі своїм діагнозом, а рішення потрібно приймати швидко.
Виникає багато питань: що робити в першу чергу? Які види лікування мені доведеться пройти? Скільки часу це займе? Які побічні ефекти мені при цьому очікувати?
Для того, щоб підтримати жінок на непростому шляху від моменту підтвердження діагнозу раку до самого одужання, у клініці працює онкогінекологічний напрям, що включає повний цикл допомоги: діагностику й обстеження, лікування (хіміотерапія, хірургічні втручання, гормональна та променева терапія), реабілітацію і спостереження пацієнток з онко, пацієнток з передраковими і фоновими захворюваннями жіночої статевої системи в повному обсязі. Такий цикл передбачає етапи:
гістеректомія, радикальна гістеректомія;
діагностична лапароскопія з гістологічним експрес-дослідженням (під час оперативного втручання береться біопсія і протягом 20-30 хвилин лікар-гістолог дає висновок, який дозволяє відразу узгодити і виконати оптимальний для цієї пацієнтки обсяг хірургічного втручання);
радикальне (або часткове) видалення вульви з паховою лімфаденектомією (при раку зовнішніх статевих органів);
хірургічне видалення доброякісних і граничних пухлин великих і гігантських розмірів;
видалення великого сальника, клубових, пахових, парааортальних лімфатичних вузлів за показанням;
усі види оперативних втручань, в тому числі і симультанних - одночасно виконуваних на різних органах;
усі види оперативних втручань у жінок з ожирінням, з супутньою серцевою, легеневою, нирковою та іншою патологією; у жінок зі спайковою хворобою після попередніх оперативних втручань (наприклад, позаматкової вагітності, холецистектомії, видалення ниркового каменя і т.д).
За останні роки можливості для лікарів-онкогінекологів і їх пацієнток у світі значно розширилися. Універсальна клініка "Оберіг" стежить за сучасними методиками боротьби з онкозахворюваннями, створює команду хірургів-онкогінекологів, анестезіологів, хіміотерапевтів, радіологів, гістологів, цитологів, лікарів-лаборантів і багатьох інших медиків, аби огорнути пацієнток підтримкою й розумною медичною допомогою на шляху до перемоги над хворобою.