Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Порти для тривалих внутрішньовенних інфузій (інфузійні імплантовані порт-системи)

Порти для тривалих внутрішньовенних інфузій (інфузійні імплантовані порт-системи)

Досвід свідчить, що для проведення хіміотерапії потрібен стабільний і безпечний доступ під час лікування. У розвинутих країнах такий доступ здійснюється за допомогою імплантаційних систем постійного доступу (портів), які встановлюють під шкіру в зручному для подальшого використання місці. Імплантаційні системи постійного доступу (порти) були запропоновані для застосування у медичній практиці д-ром Мюллером (США) в 1984 р. Про користь і зручність такої методики свідчить статистика застосування: Західна Європа — понад 250 000 систем на рік, Північна Америка — понад 400 000 систем на рік.


У наш час підшкірно імплантовані порти стали найкращою альтернативою регулярного встановлення катетерів людям, що потребують тривалої та регулярної хіміотерапії (онкологічні, діабетичні хворі) або інших тривалих регулярних внутрішньовенних інфузій. Ці порти вирішують цілі комплекси проблем, властивих традиційним методам катетеризації, тому їхнє застосування у системах охорони здоров’я розвинутих країн швидко зростає.


Порт складається з титанового резервуара, вкритого біоінертним полімером, у верхній частині якого знаходиться мембрана з багатошарового силікону, через яку спеціальною голкою, проколюючи шкіру і саму мембрану, вводять препарати. До порту під’єднано катетер, який постійно знаходиться в центральній судині чи в артерії. Система повністю ізольована від зовнішнього середовища.

ЗАСТОСУВАННЯ ПОРТІВ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЛІКУВАННЯ МАЄ ТАКІ ПЕРЕВАГИ ПОРІВНЯНО З ТРАДИЦІЙНИМИ МЕТОДАМИ ДОСТУПУ, КОЛИ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ БАГАТОРАЗОВЕ ВСТАНОВЛЕННЯ КАТЕТЕРІВ

  • Повністю «захований» під шкірою, внаслідок чого зменшується ризик інфікування. 
  • Ін’єкції виконуються швидко й безболісно, що дає змогу уникнути регулярних стресів перед уколом.
  • Не створює дискомфорту для пацієнта. 
  • Дозволять багаторазово вводити препарати з подразнюючою дією (хіміопрепарати). 
  • Дозволяє проводити регулярні забори крові для аналізу. 
  • Порт може використовуватися до 5 років без необхідності переустановки.
  • Простота і зручність у користуванні дає змогу виконувати ін’єкції навіть батькам дитини самостійно після необхідного інструктажу.


Методика встановлення порт-катетерів практично відпрацьована і вважається безпечною, гарантуючи високий рівень комфорту для пацієнта. Крім того, дана методика потребує меншого догляду за самим портом. Порт установлюється підготовленим фахівцем інтервенційним радіологом (ендоваскулярним хірургом) в умовах рентген-операційної з використанням ангіографа під контролем УЗД. Процедура займає біля 30–40 хв. і є малоінвазивною та щадною. Проводиться під місцевим знеболюванням у дорослих і загальним — у дітей. Після установки порт може використовуватися декілька років.


В універсальній клініці «Оберіг» освоєна й успішно застосовується методика установки імплантованих порт-систем (портів). Особливо це важливо для пацієнтів, яким планується тривала хіміотерапія. Рішення Вашого лікаря про імплантацію порту зумовлене прагненням уникнути численних ін’єкцій/інфузій в одну з периферичних вен, що часто дуже складно здійснити вже після перших 2-3-х курсів хіміотерапії. Імплантація порту жодним чином не порушує Вашого звичного способу життя, зате дозволить проводити безболісні ін’єкції у будь-який зручний час без пошуку чергової вени на руці або нозі.


Якщо у Вас виникли запитання щодо встановлення порту, звертайтеся в клініку «Оберіг». Вам знадобиться консультація ендоваскулярного хірурга та хіміотерапевта. Телефонуйте:

(044) 521 30 03