Оптимізація ендоскопічної діагностики передракових захворювань слизової оболонки шлунка

Оптимізація ендоскопічної діагностики передракових захворювань слизової оболонки шлунка

Лікар-ендоскопіст
Кандидат медичних наук
Завідувач відділенням ендоскопії
та малоінвазивної хірургії
28 років медичного стажу

Представлені результати аналізу ендоскопічних досліджень слизової оболонки шлунка у 284 пацієнтів. Проведений аналіз частоти виявлення атрофії, метаплазії та дисплазії слизової оболонки шлунка при застосуванні рутинної фіброезофагогастродуоденоскопії та відеоезофагогастродуоденоскопії з високою роздільною здатністю, високим збільшенням (до ×115), вузькосмуговою візуалізацією в поєднанні з методиками хромоендоскопії і прецизійної біопсії. Розроблений алгоритм скринінгу передракових змін слизової оболонки шлунка.

Впровадження методик відеоендоскопічного дослідження дозволяє збільшити у порівнянні з традиційною рутинною фіброезофагогастродуоденоскопією чутливість ендоскопічного дослідження з 37,5 % (95 % ДІ 11,6–49,3) до 70,9 % (95 % ДІ 68,5–72,7) (р < 0,05), збільшити питому вагу первинної верифікації атрофії, метаплазії і дисплазії слизової оболонки шлунка.

Застосування алгоритму скринінгу передракових змін слизової оболонки шлунка дає можливість оптимізувати відбір пацієнтів для ендоскопічного спостереження, ендоскопічного або хірургічного лікування, покращити діагностику та результати лікування передракових захворювань шлунка.

Читати статтю

Відгуки про фахівця

Моя безмірна вдячність доктору Яковенку Владиславу Олександровичу за високий рівень професіоналізму. Його прагнення домогтися найкращого результату для пацієнта - це і є золотий стандарт в медицині. Ще раз дякую.

Лариса Станіславівна