Перший в Україні клінічний досвід лікування дивертикула Ценкера шляхом гнучкої ендоскопічної дивертикулотомії з пластикою стравоходу

Перший в Україні клінічний досвід лікування дивертикула Ценкера шляхом гнучкої ендоскопічної дивертикулотомії з пластикою стравоходу

Лікар-ендоскопіст
Кандидат медичних наук
Завідувач відділенням ендоскопії
та малоінвазивної хірургії
28 років медичного стажу

Мета роботи — вивчити поширеність дивертикулу Ценкера (ДЦ) і описати перший в Україні клінічний досвід лікування ДЦ способом гнучкої ендоскопічної дивертикулотомії з пластикою стравоходу (ГЕДПС). У період з травня 2008 р. до травня 2014 р. у клініці «Оберіг» під час езофагогастродуоденоскопії було виявлено 2 (0,06 %) хворих з ДЦ із 3184 обстежених (95 % довірчий інтервал — 0- 0,2 %). Одного пацієнта спрямовано до хірурга, іншому виконано ГЕДПС. Тривалість операції — 25 хв.

Ковтання води відновлено у повному обсязі відразу після операції ГЕДПС. При контрольній рентгеноскопії акт ковтання не порушений. Хвору виписано на третю добу післяопераційного періоду в задовільному стані. При спостереженні протягом 6 міс скарг не було, порушення ковтання не виникало. Ендоскопічне лікування ДЦ способом ГЕДПС — метод вибору в цієї категорії хворих, оскільки він є малотравматичним безпечним втручанням і може виконуватися незалежно від віку та загального стану пацієнта.

Читати статтю

Відгуки про фахівця

Спасибі величезне Владиславу Олександровичу за проведену операцію, так само величезне спасибі за обстеження, яке допомогло встановити причину моєї хвороби, я зробила в Лондоні 2 даремні операції, і тільки на Україні мені допомогли. Величезне спасибі всій команді, медперсоналу денного стаціонару, і Інні Борисівні за терпіння і гарне обслуговування.

Тетяна