Перший в Україні клінічний досвід лікування дивертикула Ценкера шляхом гнучкої ендоскопічної дивертикулотомії з пластикою стравоходу

Перший в Україні клінічний досвід лікування дивертикула Ценкера шляхом гнучкої ендоскопічної дивертикулотомії з пластикою стравоходу

Лікар-ендоскопіст
Кандидат медичних наук
Завідувач відділенням ендоскопії
та малоінвазивної хірургії
28 років медичного стажу

Мета роботи — вивчити поширеність дивертикулу Ценкера (ДЦ) і описати перший в Україні клінічний досвід лікування ДЦ способом гнучкої ендоскопічної дивертикулотомії з пластикою стравоходу (ГЕДПС). У період з травня 2008 р. до травня 2014 р. у клініці «Оберіг» під час езофагогастродуоденоскопії було виявлено 2 (0,06 %) хворих з ДЦ із 3184 обстежених (95 % довірчий інтервал — 0- 0,2 %). Одного пацієнта спрямовано до хірурга, іншому виконано ГЕДПС. Тривалість операції — 25 хв.

Ковтання води відновлено у повному обсязі відразу після операції ГЕДПС. При контрольній рентгеноскопії акт ковтання не порушений. Хвору виписано на третю добу післяопераційного періоду в задовільному стані. При спостереженні протягом 6 міс скарг не було, порушення ковтання не виникало. Ендоскопічне лікування ДЦ способом ГЕДПС — метод вибору в цієї категорії хворих, оскільки він є малотравматичним безпечним втручанням і може виконуватися незалежно від віку та загального стану пацієнта.

Читати статтю

Відгуки про фахівця

Хочу подякувати талановитому доктору Яковенку Владиславу Олександровичу за проведення складної, багатогодинної операції моїй дружині з видалення ворсинчатої пухлини прямої кишки. Спасибі за професіоналізм і розуміння важливості якості життя пацієнта після операції. Також хочу сказати величезне спасибі всій команді клініки "Оберіг" і побажати міцного здоров'я і удачі в роботі.

Влад