• Головна
  • Статті
  • Стаття Бухарін Тимофій Віталійович
  • Можливість прогнозування гістологічного типу аденокарциноми, при використанні ендоскопів з великою роздільною здатністю в режимах великого збільшення (х115) і вузькосмугової візуалізації (narrow-band imaging, NBI).

Можливість прогнозування гістологічного типу аденокарциноми, при використанні ендоскопів з великою роздільною здатністю в режимах великого збільшення (х115) і вузькосмугової візуалізації (narrow-band imaging, NBI).

Можливість прогнозування гістологічного типу аденокарциноми, при використанні ендоскопів з великою роздільною здатністю в режимах великого збільшення (х115) і вузькосмугової  візуалізації (narrow-band imaging, NBI).

Лікар-хірург-ендоскопіст
19 років медичного стажу

Т.В. Бухарін, В.А. Яковенко, О.Г. Курик

Універсальна клініка «Оберіг», м. Київ, Україна

Державний науковий заклад «Науково-практичний центр профілактичної і клінічної медицини» Державного управління справами, м. Київ, Україна

The ability to predict the histological type of adenocarcinoma, using high resolution endoscopes with high magnification (×115) and narrow-band imaging (NBI).

BukharinT.V., YakovenkoV.A., Kuryk E.G.

Oberig Universal Clinic, Kiev, Ukraine

State Scientific Institution «Scientific and Practical Centre of Preventive and Clinical Medicine», the State Administration, Kiev, Ukraine

Summary

Aim of the study was to estimate possibility of Narrow band imaging magnifying classification, for pre hystological diagnosis of advance adenocarcinoma of stomach.

Key words: gastric cancer, abnormal microvascular changes, prе histological diagnosis of gastric cancer.

Вступ

Рак шлунку (РШ) – злоякісна пухлина, що походить з епітелію слизової оболонки шлунку, є одним з найбільш розповсюджених онкологічних захворювань, яке може розвиватися в будь-якому відділі шлунку і поширюватися на інші органи. Щорічно в світі на РШ захворюють більше 1 млн. людей. Максимально висока захворюваність РШ відмічена у чоловіків в Японії (114,7 на 100 тис. населення), а мінімальна – у білих жінок в США (3,1 на 100 тис.). Значні відмінності захворюваності в різних країнах і регіонах світу, свідчать про вплив генетичних, кліматогеографічних, побутових, харчових та інших факторів на його виникнення. В Україні захворюваність РШ в 2013 р. склала 24,1 на 100 тис. За даними національного канцер-реєстру 2014 р., на I-II стадіях виявлено 36,7%, на III – 23,7%, на IV – 33,8%. Не прожили і одного року з моменту постановки діагнозу 59,8% [1]. Враховуючи актуальність проблеми, діагностика передракових змін слизової оболонки шлунку [2], РШ взагалі, а раннього РШ особливо [3, 6, 7] має важливе практичне значення.

Читати повну версію статті російською мовою

Питання та відповіді

Відгуки про фахівця

В силу життєвих обставин мені довелося ставити гастростому. Довго побоювався, вибирав, але Тимофій Віталійович зрозуміло і чітко все пояснив, дав свої рекомендації, ну і головне - високопрофесійно виконав цю операцію. За що йому величезне спасибі і побажання подальших успіхів у своїй нелегкій, але потрібній всім нам роботі.

Ігор