Алфавітний покажчик

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И I Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біопсія лімфатичних вузлів

Переваги біопсії лімфатичних вузів в Універсальній клініці «Оберіг»

  • Пункційна біопсія лімфатичних вузлів під контролем УЗД проводиться інтервенційним радіологом, який має багатий досвід (близько 800 діагностичних і лікувальних втручань в рік).
  • Лапароскопічна біопсія лімфатичних вузлів черевної порожнини і заочеревинного простору, яка забезпечує швидке відновлення після операції.
  • Власний Патогістологічний центр для дослідження біоптатів.

Лімфатичні вузли – важлива частина імунної системи. Вони, як фільтри, вловлюють віруси, бактерії і ракові клітини. Збільшення лімфатичного вузла – ознака «несправностей» в організмі. Воно може бути пов’язано з запальними або раковими процесами.

Щоб вияснити причину збільшення лімфовузла, необхідно отримати для лабораторного аналізу його клітини або тканини. Для цього використовується два типи біопсії – пункційна і відкрита.

Пункційна біопсія підходить для поверхнево розташованих лімфатичних вузлів – під пахвами, в паху, на шиї та нижній щелепі, а також за вухами. Відкрита біопсія проводиться хірургічним шляхом, і лімфовузол повністю видаляється.

Пункційна біопсія лімфатичних вузлів

Пункційна біопсія лімфатичних вузлів – безпечна процедура, яка легко переноситься пацієнтом. Існує дві методики: тонкоголкова біопсія (використовується тонка порожниста голка) і трепанбіопсія (використовується спеціальна товста голка, яка дозволяє вирізати стовпчик тканини).

Оскільки процедура малоболюча і нагадує за відчуттями звичайний укол, використовується місцева анестезія. Щоб забезпечити точне попадання голки в лімфовузол, біопсія здійснюється під ультразвуковим контролем. Таким чином, лікар вводить голку не наосліп, а спостерігаючи її місцеположення на екрані УЗД-апарату.

Після пункційної біопсії лімфатичних вузлів пацієнт може одразу же залишити клініку. Отриманий матеріал відправляється на дослідження в Патогістологічний центр.

Лапароскопічна біопсія лімфатичних вузлів

Досить часто для підтвердження або спростування діагнозу захворювання крові (лейкозів), лімфогранулематозу, лімфом існує необхідність у проведенні гістологічного дослідження лімфатичних вузлів. При розташуванні їх на поверхні (на шиї, в надключичній ділянці, під пахвами) така операція не викликає особливих складнощів. Проте при локалізації збільшених лімфовузлів в черевній порожнині чи заочеревенному просторі, необхідне виконання операції або крізь великий розріз (лапаротомічно), саме цей шлях часто пропонують в багатьох онкологічних клініках, або виконання такої операції лапароскопічно (крізь невеликі проколи в черевній стінці). Переваги лапароскопії з метою біопсії внутрішньочеревних чи заочеревенних лімфатичних вузлів не викликають сумнівів. Це зведення до мінімуму як травмування під час операції, так і терміну перебування у стаціонарі, швидке відновлення після оперативного втручання (на 2-3 день пацієнт вже може повертатися до роботи), мінімальне зниження імунітету (що є особливо важливим для пацієнтів із захворюваннями лімфатичної системи).

Універсальна клініка «Оберіг» має значний досвід у проведенні лапароскопічної біопсії лімфатичних вузлів черевної порожнини та заочеревинного простору. Для проведення цієї процедури пацієнту необхідно мати направлення лікаря-онколога чи онкогематолога, заключення МСКТ чи МРТ-досліджень органів черевної порожнини, а також необхідно записатися на консультацію до хірурга. Після здачі необхідного пакету аналізів для проведення наркозу та огляду анестезіолога пацієнт поступає до стаціонару в день операції. Операція є максимально простою: в ділянку пупка вводиться лапароскоп розміром усього 5-10 мм (інструмент, через який хірург оглядає черевну порожнину, з виведенням зображення на телемонітор високої точності). Інші п’ятимілімітрові інструменти вводять, залежно від розташування змінених лімфатичних вузлів. В деяких випадках, при великих розмірах лімфатичних вузлів є необхідність розширення одного із розрізів до 15-20 мм. При запланованому перебігу післяопераційного періоду, вже за кілька годин пацієнт може вставати з ліжка, вживати їжу, і на наступний день вже можлива виписка зі стаціонару.

Проведення біопсії лімфатичних вузлів лапароскопічно - це європейський стандарт, який широко використовується в країнах, де розвиток медицини знаходиться на високому рівні. Універсальна клініка «Оберіг» має не лише технічні можливості для реалізації даного оперативного втручання, але і команду лікарів-професіоналів, які мають знання, навики та великий досвід проведення даної хірургічної маніпуляції.

Телефонуйте:

(044) 521 30 03

(099) 521 30 03

(073) 521 30 03

Направлення:
Інтервенційна радіологія (біопсія під контролем УЗД і КТ), Загальна та абдомінальна хірургія, Онкологія, Патогістологія, УЗД, Хірургія
Відділення:
Патогістологічний центр, Центр хірургії
Теги:
, , , , , Універсальна клініка «Оберіг»