Алфавітний покажчик

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И I Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біопсія підшлункової залози

Переваги проведення біопсії підшлункової залози в Універсальній клініці «Оберіг»

Біопсія підшлункової залози проводиться в тому разі, коли у пацієнта виявлено пухлиноподібне утворення. Отримані в результаті процедури зразки клітин або тканин досліджуються в лабораторії  лікарем-гістологом.

Діагноз раку підшлункової залози інколи буває сумнівним, оскільки деякі захворювання на УЗД можуть виглядати як онкологічні. Біопсія пухлини підшлункової залози дозволяє точно визначити, чи вона є доброякісною чи злоякісною.

Біопсія показана і тоді, коли можна сказати, що у пацієнта рак, з високою ймовірністю. По-перше, перед операцією в будь-якому разі обов’язкова морфологічна верифікація діагнозу. По-друге, дослідження зразку тканин підшлункової залози визначає тактику подальшого лікування, в тому числі, неоад’ювантної (доопераційної) хіміотерапії.

Види біопсії підшлункової залози

В залежності від локалізації пухлини, використовуються різні види біопсії. Забір тканин може бути здійснений під час ендоскопічного дослідження під контролем ендосонографії (ендоскопічного УЗД). Для цього необхідний спеціальний ендоскоп з УЗ-датчиком і біопсійною голкою. Він просувається в дванадцятипалу кишку, після чого виконується прокол підшлункової залози і забір клітин.

Ще один малоінвазивний метод – крізьшкірна біопсія підшлункової залози. В даному випадку голка вводиться через невеликий розріз на шкірі під місцевою анестезією. Біопсія обов’язково робиться під контролем УЗД, що забезпечує безпечність процедури і точну траєкторію голки.

Може бути проведена тонкоголкова аспіраційна біопсія (ТАІБ) або трепанбіопсія, для якої використовується більш товста голка. ТАІБ дозволяє отримати клітини, а трепанбіопсія – стовпчик тканин для морфологічного дослідження. Вибір методу залежить від особливостей захворювання, і для кожного пацієнта рішення приймається індивідуально.

Біопсія підшлункової залози може мати не тільки діагностичну, але і лікувальну мету. За її допомогою виконують пункцію і дренування кіст, а також рідинних скупчень і абсцесів, які є ускладненнями гострого панкреатиту.

Біопсія пухлини підшлункової залози проводиться натщесерце, після маніпуляції пацієнт декілька годин знаходиться під спостереженням лікаря.

Якщо вам необхідна біопсія – звертайтесь в Універсальну клініку «Оберіг» за телефонами:

(044) 521 30 03

(099) 521 30 03

(073) 521 30 03

Направлення:
Інтервенційна радіологія (біопсія під контролем УЗД і КТ), Гастроентерологія, Ендоскопія, Онкологія, Патогістологія, УЗД
Відділення:
Гастроцентр, Патогістологічний центр
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»