Направлення

Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця в 1996 р. за спеціальністю «Лікувальна справа» з відзнакою. За видатні успіхи у навчанні, творче поєднання відмінного навчання з науковою і громадською роботою була занесена до Золотої Книги Пошани Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (1996).

Закінчила інтернатуру за спеціальністю «Офтальмологія» на кафедрі офтальмології Київської медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (1999 р.). Закінчила магістратуру за спеціальністю «Офтальмологія» з відзнакою на кафедрі офтальмології Київської медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (1999 р.). Закінчила очну аспірантуру на кафедрі офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (2002 р.).

Проходила стажування на базі кафедри офтальмології Карлова університету (м. Прага, Чехія) в 2003 р. Проходила стажування на базі Віденського медичного університету Vienna Medical University (м. Відень, Австрія) в 2005 р. Проходила стажування на базі Мурфілдського очного шпиталю кафедри офтальмології Лондонського Королівського Університету Moorfields Eye Hospital (м. Лондон, Великобританія) в 2006 р. Брала On-Line Internet участь у навчальній програмі з офтальмології, яка проводилася кафедрою офтальмології Гарвардської медичної школи при навчально-дослідному офтальмологічному центрі Брігхемської лікарні в Бостоні (США), успішно склала іспит та отримала сертифікацію з офтальмології в галузі діагностики катаракти, яку було підтверджено повторною ресертифікацією у 2010, 2011, 2012, 2013 та 2014 роках. Проходила стажування на базі Alcon Experience Center (м. Барселона, Іспанія) в 2018 р. Проходила стажування, Training Course, на базі Laboratoires Thea (м. Ліон, Франція) в 2018 р. Проходила стажування, OCTA Course, на базі European School for Advanced Studies in Ophthalmology ESASO (м. Лугано, Швейцарія) в 2019 р.

Членство в українських та міжнародних асоціаціях: член «Київського товариства офтальмологів» (2001); член ГО «Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України» (2003); член ВГО «Асоціація офтальмологів України, які займаються хірургічною практикою» (2003); член «Товариства офтальмологів України» (2010); член European Society of Cataract & Refractive Surgeons (ESCRS) (2006); експерт European Club of Ocular Surface and Glaucoma (ECOS-G), scientific committee & club member (2016); член «Всеукраїнського альянсу катарактальних та рефракційних хірургів» (2018); член правління «Українського глаукомного товариства» (2019); член European Glaucoma Society (EGS) (2020).

Професійна діяльність: малоінвазивна офтальмохірургія, діагностика і лікування глаукоми, діагностика і лікування аномалій рефракції та кератоконусу, діагностика і лікування запальних захворювань органу зору та захворювань сітківки, розробка та впровадження уніфікованих клінічних протоколів та алгоритмів діагностики, лікування і профілактики офтальмологічних захворювань та диспансерного спостереження хворих.

Наукова діяльність: автор 284 наукових праць, з них 69 наукових фахових статей, 21 закордонна фахова публікація в науко-метричних виданнях інших держав, 70 тез на вітчизняних з’їздах, симпозіумах, науково-практичних конференціях та 16 закордонних тез доповідей, 4 розділи в Національних підручниках (з грифом МОН), 9 довідників, 17 навчально-методичних посібників (з них 5 з грифом МОН), 3 монографії, 2 розділи в енциклопедіях, 8 патентів, 15 реєстрів медико-біологічних та науково-технічних нововведень, 3 інформаційні листи, 7 навчально-методичних рекомендацій, 44 навчальних планів та програм зі спеціальності «Офтальмологія» та «Дитяча офтальмологія», 6 державних нормативних документів (3 адаптовані клінічні настанови, 3 Уніфіковані клінічні протоколи надання медичної допомоги), 11 науково-популярних статей із сучасної офтальмології.

Під моїм керівництвом захищено 3 кандидатські дисертації та 1 доктор філософії.

Викладацька діяльність: професор кафедри офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України з 2017 р. Працюю на кафедрі офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика з 1996 р. Педагогічний стаж 21 рік.

Питання та відповіді

Статті фахівця

Відгуки про фахівця

Відео з фахівцем