Медичну справу вивчав спочатку в Одеському державному медичному університеті, а потім в Українській військово-медичній академії за спеціальностями «хірургія», «ендоскопія», «ультразвукова діагностика». Стажувався в університеті Кітазато (м. Сагаміхара, Токіо) за сучасними технологіями діагностичної та інтервенційної ендоскопії. Також прохожу регулярні стажування в клініках Швейцарії (Hirslanden, Цюріх), Німеччини (Гамбург, Гановер, Дюссельдорф).

Сфера моїх професійних інтересів охоплює ендоскопічну діагностику раннього раку шлунка, ендоскопічну ультразвукову діагностику. Володію унікальними методами ендоскопічної діагностики, зокрема методом дослідження в вузькополосному спектрі (NBI), ендоскопії з високим збільшенням, ендоскопічної ультрасонографії (ЕСГ), тонкоголкової аспіраційної пункційної біопсії (ТАПБ) під контролем ЕСГ.

На сьогоднішній день я є активним членом Європейської асоціації ендоскопії шлунково-кишкового тракту (ESGE), міжнародного співтовариства по ендоскопічного ультразвуку (EGEUS), Всесвітньої ендоскопічної організації (WEO), Російської асоціації спеціалістів по ендоскопічному ультразвуку (RASEUS), Російської гастроентерологічної асоціації ( RGA), Російської ендоскопічної спільноти (РОЭНДО), Асоціації лікарів-ендоскопістів України, Товариства хірургів м. Києва і Київської області.

З 2009 року активно виступаю з доповідями на Російських з'їздах ендоскопістів (Москва, Санкт-Петербург), Міжнародному ендоскопічному симпозіумі (Дюссельдорф). У 2011 році підготував доповідь для 2-го Міжнародного симпозіуму з ускладнень в ендоскопії (Ганновер). У тому ж році пройшов тренінг по сучасним ендоскопічним технологіям в рамках Європейського гастроентерологічного тижня (Стокгольм).

З 2002 року працював провідним хірургом-начальником операційно-перев'язувального відділення Окремої Дніпропетровської аеромобільної бригади. З 2004 року працював лікарем-ендоскопістом, лікарем ультразвукової діагностики в Головному військово-клінічному госпіталі Міністерства Оборони України (м. Київ). Зараз очолюю відділення ендоскопії та малоінвазивної хірургії Універсальної клініки «Оберіг», яке є провідним в Україні у сфері гастроінтестинальної ендоскопії та малоінвазивної ендоскопічної хірургії.

Я є автором більше 200 наукових праць (монографія, наукові та науково-популярні статті, методичні рекомендації МОЗ України, нововведення МОЗ України), в тому числі 45 патентів. Вхожу в колегію редакційних наукових консультантів журналу «Therapia. Український медичний вісник». Виступаю в якості організатора і тренера, доповідача і учасника численних міжнародних майстер-класів, тренінгів і симпозіумів з питань ендоскопічної діагностики та інтервенційної ендоскопії (Україна, Грузія, Росія, Білорусь, Японія, Німеччина, Швейцарія, Швеція, Нідерланди). В 2012 році захистив кандидатську дисертацію «Оптимізація ендоскопічної діагностики і лікування метаплазії і дисплазії слизової оболонки шлунка». Вперше в Україні запровадив багато передових технологій ендоскопічної діагностики та ендоскопічних операцій. Маю вищу категорію по ендоскопії, вищу категорії по хірургії, першу категорію «ультразвукова діагностика».

Мій науковий рейтинг в Україні, СНД і світі по різним спеціальностям

Рейтинги Гугл Академія (Googlle Scholar rates):

Україна

 • 1 Ендоскопія
 • 1 Ендоскопічна ультразвукова діагностика
 • 1 Ультразвукова діагностика
 • 1 Торакальна хірургія
 • 2 Гастроентерологія
 • 2 Хірургія
 • 2 Онкологія
 • 4 Морфологія

СНД

 • 1 Ендоскопічна ультразвукова діагностика
 • 1 Ультразвукова діагностика
 • 2 Ендоскопія
 • 3 Торакальна хірургія
 • 7 Гастроентерологія
 • 10 Хірургія
 • 16 Морфологія
 • 19 Онкологія

Світ

РІНЦ: Російський індекс наукового цитування

Яковенко Владислав Олександрович
Яковенко Владислав Олександрович
Яковенко Владислав Олександрович

Відгуки про фахівця

Спасибі величезне Владиславу Олександровичу за проведену операцію, так само величезне спасибі за обстеження, яке допомогло встановити причину моєї хвороби, я зробила в Лондоні 2 даремні операції, і тільки на Україні мені допомогли. Величезне спасибі всій команді, медперсоналу денного стаціонару, і Інні Борисівні за терпінн...

Тетяна

Відео з фахівцем