• Головна
  • Новини
  • Депресія. Фахівці Центру Психосоматики і депресій дають практичні рекомендації лікарям загальної практики

Депресія. Фахівці Центру Психосоматики і депресій дають практичні рекомендації лікарям загальної практики

23 січня 2013 р.

Значна частина хворих, що страждають розладами депресивного характеру, не пред'являють скарг з боку психічної сфери, тільки тому що їх ніхто про це не питав. Саме цей факт змушує лікарів психоневрологів звертатися до лікарів загальної практики з рекомендаціями щодо виявлення у пацієнта, який звернувся із соматичними (фізичними) скаргами, ознак депресії.

Фахівці Центру Психосоматики і депресій
Під час спільного прийому лікаря-психоневролога Малярова С.О. та психолога Коляди М.В.

На сьогоднішній день, на практиці тільки 1/3 хворих, що мають ознаки депресії надходять в поле зору лікарів. З них тільки у половини лікарі розпізнають депресивну симптоматику. І при цьому адекватну антидепресивну терапію в останній групі отримують не більше 25-30% хворих. Керівник Центру психосоматики та депресій к.м.н., доцент, С.А. Маляров підготував методичні рекомендації для лікарів загального профілю і вузьких фахівців, де описані сучасні уявлення про можливості діагностики та лікування депресивних розладів у загальномедичній практиці.

Цікавий факт, що в кінці 80-х років у дослідженнях Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) було показано, що близько половини хворих, що звернулися первинно зі скаргами до лікарів соматичного профілю, не мали об'єктивної соматичної патології, тобто були здорові фізично, але мали психічні розлади (депресія та інші розлади психічної та емоційної сфери).

Всі лікарі Універсальної клініки «Оберіг» не просто знайомі, але й регулярно використовують на практиці інструменти для виявлення хворих з депресивними розладами. Для виявлення таких хворих досить задати правильні питання і правильно інтерпретувати клінічні прояви, які присутні у таких хворих. Наступний найважливіший крок - направити пацієнта до «потрібного» лікаря, тобто психоневролога або психотерапевта, який запропонує хворому найбільш відповідну медикаментозну і терапевтичну схему лікування.

З початку роботи Центру Психосоматики і депресій в клініці «Оберіг", велика кількість пацієнтів лікарів-неврологів, гастроентерологів, кардіологів, гінекологів, алергологів, які роками шукали рішення своїх проблем у різних лікарів, знайшли його саме в нашому Центрі, де кваліфіковані психоневрологи і психотерапевти зуміли підібрати лікування і повернути пацієнта до нормального життя.

Центр психосоматики та депресій клініки "Оберіг" - це перший спеціалізований Центр, створений і працює в умовах багатопрофільної приватної клініки, який використовує міжнародні стандарти, прийняті в розвиненому світі і НЕ займається нетрадиційними, або науково не доведеними методами діагностики і лікування психічних і емоційних розладів.

Якщо Ви протягом тривалого часу не можете знайти рішення Ваших проблем зі здоров'ям - задумайтеся, можливо проблема знаходиться не там, де шукають лікарі! Звертайтеся в Центр Психосоматики і депресій клініки «Оберіг», де Ви гарантовано отримаєте кваліфіковану допомогу.

Направлення:
Психотерапія
Відділення:
Центр психосоматики та депресій
Теги:
депресія, психічні розлади, психоневролог, психосоматика, психотерапевт