• Головна
  • Новини
  • Хірурги клініки «Оберіг» допомагають опановувати малоінвазивну хірургію українським лікарям

Хірурги клініки «Оберіг» допомагають опановувати малоінвазивну хірургію українським лікарям

21 травня 2013 р.

Лапароскопія, як одна із методик малоінвазивної хірургії, вже давно визнана українськими хірургами невід’ємною складовою сучасної хірургії. В усьому світі саме їй віддають перевагу при виборі методу оперативного втручання. Адже, вона є набагато менш травматичною для пацієнта: практично відсутні розрізи, післяопераційний біль, набагато швидше відбувається відновлення після операції.

Хірурги клініки «Оберіг» допомагають опановувати малоінвазивну хірургію українським лікарям
Хірурги клініки «Оберіг» допомагають опановувати малоінвазивну хірургію українським лікарям

Незважаючи на такі переваги цієї методики – нею володіють лише близько 30% українських хірургів. Адже для таких операцій потрібне сучасне, коштовне обладнання, яке на жаль, може собі дозволити не кожна клініка. Але найголовніше: це не така проста для опанування методика – навчання тривале, багатоетапне, з необхідністю закріпляти здобуті навики досвідом.

З метою ознайомлення українських хірургів з цією методикою та навчання її базовим принципам на базі Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова під патронатом Асоціації хірургів України пройшов дводенний практичний майстер-клас. Керуючим тренером майстер-класу був один з провідних хірургів клініки «Оберіг», завідуючий відділенням загальної та абдомінальної хірургії, к.м.н., М.А. Мендель. Оскільки Микола Андрійович має великий досвід оперування пацієнтів різної складності за допомогою лапароскопії, він детально розказав та показав особливості цієї методики. Унікальним для тренінгу було те, що тренувалися оперувати на лабораторних свинках, чиї органи є максимально наближеними до людських. Під час тренінгу практикували навички оперування на різних органах: печінці, кишківнику, селезінці, нирках та ін.

Організувати тимчасовий тренінговий центр в інституті О.О.Шалімова вдалося завдяки зусиллям Учбового центру ендоскопічної хірургії та гінекології ЕНДОФОРС, що розташований в клініці «Оберіг», адже вони надали свої тренажери для проведення цього майстер-класу.

За період існування ЕНДОФОРСу практичне стажування у ньому пройшли більше 400 лікарів з усієї країни.

Ми готові ділитися здобутими та відпрацьованими навиками з колегами хірургами, адже вважаємо це своїм обов’язком перед вітчизняною медициною!

Відео з події

Направлення:
Хірургія
Відділення:
Центр хірургії
Теги:
лапароскопія, малоінвазивна хірургія, Універсальна клініка «Оберіг»