• Головна
  • Новини
  • Лапароскопічна холецистектомія – найсучасніша альтернатива для пацієнтів, що носять камінь під серцем

Лапароскопічна холецистектомія – найсучасніша альтернатива для пацієнтів, що носять камінь під серцем

30 січня 2015 р.

Холецистектомія – видалення жовчного міхура, одна з найпоширеніших операцій, яку виконують хірурги Центру хірургії клініки «Оберіг». Найчастіше, видалення жовчного міхура є наслідком гострого або хронічного холециститу, жовчнокам’яної хвороби. Через застій жовчу в міхурі формуються камінці, різного складу та розміру. Якщо на початкових етапах хворобу можна лікувати консервативними методами (дієти та ліки), то коли камінь сягає великих розмірів (більше 3 см) його зазвичай необхідно видаляти разом з жовчним міхуром.

Видалений камінь у розмірах перевищував  6 см
Видалений камінь у розмірах перевищував 6 см

На прийом до керівника Центру Хірургії, к. мед. наук, доцента М.А. Менделя звернулася молода жінка, в якої був діагностований величезний камінь в жовчному міхурі, який за результатами УЗД-дослідження перевищував у розмірах 6 см. Такі величезні камінці не тільки завдають великого дискомфорту пацієнтам, але є дуже небезпечними, адже можуть викликати ерозію та пенетрацію (проникнення шляхом некрозу) в інші суміжні органи, наприклад, кишку, що може спровокувати кишкову непрохідність. Іншим тяжким ускладненням є випадки, коли камінці стають причиною утворення пролежню в жовчних протоках, провокуючи синдром Міріззі (складна форма жовтухи, що потребує комплексного лікування).

Одним словом, пацієнтці була показана термінова операція. Оскільки камінь був величезний, і на додаток, жінка страждає на ожиріння (2 ступінь, ІМТ – 37) в кількох лікарнях їй було запропоноване відкрите оперативне втручання (лапаротомія). Недоліки такої відкритої об’ємної операції очевидні, особливо у людей з надлишковою масою тіла – тривалий та болючий післяопераційний період, великий рубець, що залишається на все життя.

Провідні лікарі-хірурги Центру Хірургії клініки «Оберіг»
Провідні лікарі-хірурги Центру Хірургії клініки «Оберіг»

Лікарі Центру Хірургії запропонували жінці сучасну альтернативу відкритій операції: лапароскопічну холецистектомію. Дане мінімально травматичне оперативне втручання дозволяє провести операцію уникаючи розрізів, крізь проколи (ендоскопічно), що скорочує післяопераційний період та мінімізує больові відчуття для пацієнта. На сьогоднішній день в клініці «Оберіг» 95% усіх холецистектомій виконується лапароскопічно, адже це є «золотим» стандартом проведення цих операцій в розвинутому світі. Слід зазначити , що такі обтяжуючі фактори, як ожиріння, великий розмір утворення в жовчному міхурі – є факторами, що ускладнюють проведення малоінвазивного втручання, проте не є протипоказаннями для його виконання, особливо коли це виконують досвідчені фахівці.

Якщо Вам рекомендували операцію з видалення жовчного міхура при жовчнокам’яній хворобі, дізнайтеся, чи існує сучасна альтернатива запропонованому методу. Порадьтеся з лікарем Центру хірургії клініки, та оберіть метод, що буде найбезпечнішим для Вашого здоров’я та зможе вирішити проблему в найефективніший спосіб.

Запис на прийом до завідувача відділення загальної та абдомінальної хірургії клініки за телефоном (044) 521-03-03.

Направлення:
Загальна та абдомінальна хірургія
Відділення:
Центр хірургії
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»