• Головна
  • Новини
  • Лапароскопія в гінекології - проф. Р. Ботчорішвілі в Універсальній клініці «Оберіг»

Лапароскопія в гінекології - проф. Р. Ботчорішвілі в Універсальній клініці «Оберіг»

28 травня 2014 р.

Малоінвазивні методики операцій в гінекології (лапароскопія, гістероскопія) стають все більш звичними як для лікарів, так і для пацієнток. Жінки розуміють перевагу даних методик і вже самі починають вимагати від лікарів надати їм таку альтернативу звичайним операціям. Водночас, багато гінекологів заявляють, що володіють лапароскопією і готові оперувати жінок за допомогою малотравматичної хірургії. Проте насправді не так багато хірургів- гінекологів володіють методикою на достатньо високому рівні, щоб гарантувати пацієнтці результат і безпеку оперативного втручання.

Проф. Р. Ботчірошвілі в інтелектуальній операційної Karl Storz OR-1 Універсальної клініки «Оберіг»
Проф. Р. Ботчорішвілі в інтелектуальній операційної Karl Storz OR-1 Універсальної клініки «Оберіг»

Лапароскопія, як методика складніше для хірурга в порівнянні з відкритими методиками, і вимагає додаткового і досить тривалого навчання. Основна складність лапароскопічної операції в тому, що хірург працює дивлячись на екран, однак екран плоский, а реальність тривимірна. Це зовсім інший підхід, до якого треба звикнути. Переваги лапароскопії виявляються тільки при досконалій техніці та вмінні хірурга нею користуватися. Враховуючи те, що практично єдиний орієнтир для хірурга при лапароскопічній операції - це зір, принципове значення має якість техніки: відеоапаратури (ендоскопічних камер) і моніторів. Без чіткої візуалізації всіх анатомічних орієнтирів лапароскопічну операцію робити небезпечно. Якщо при відкритій операції хірург може промацати і відсунути рукою ті утворення, які слід обійти, то при лапароскопії всі надії покладаються тільки на чітку ідентифікацію відеозображення. Те ж саме стосується якості освітлювальної та іншої апаратури в операційній, де виконують лапароскопію.

Для того що б хірург міг претендувати на виконання лапароскопічних методик в гінекології , він повинен постійно практикуватися, а для цього потрібно виконувати такі операції постійно. Провідні гінекологи -хірурги Центру здоров'я жінки клініки «Оберіг»: к.м.н. Савіна З.А. і к.м.н. Новосад А.В. не тільки мають великий досвід виконання малотравматичних операцій, а й постійно вдосконалюють свої навички, переймаючи кращий світовий досвід у західних колег.

Наприкінці червня Центр здоров'я жінки знову відвідає наш друг із Франції проф. Р. Ботчорішвілі, керівник і науковий куратор напрямку оперативна гінекологія клініки. Професор, будучи керівником міжнародного центру ендоскопічної хірургії CICE (м. Клермон- Ферран, Франція), регулярно відвідує Центр здоров'я жінки, де не тільки консультує та оперує разом з нашими фахівцями складні гінекологічні випадки, а й ділиться передовим європейським досвідом ведення гінекологічних хворих, які потребують в хірургії, в першу чергу в лапароскопії. Провідні хірурги -гінекологи Центру здоров'я жінки , З.О. Савіна і А.В. Новосад з величезним задоволенням вже котрий рік поспіль оперують пліч-о-пліч з професіоналом такого масштабу, кожен раз відточуючи свої професійні навички в лапароскопії.

Сьогодні хірургію і тим більше гінекологію неможливо уявити без лапароскопії. Вона дає можливість проводити високоякісну діагностику захворювань, малоінвазивні лікувальні втручання, прості і складні операції, в т. ч. з приводу захворювань придатків матки, ендометріозу, позаматкової вагітності, пухлин органів репродуктивної системи (рак матки і рак шийки матки) і багатьох інших патологічних процесів. У гінекології фактично не залишилося областей, де не використовувалися б можливості лапароскопії, недарма її сьогодні називають золотим стандартом гінекологічної хірургії. Але обов'язково варто пам'ятати, що лапароскопія залишається ефективною тільки в руках хірургів- гінекологів, які постійно удосконалюються і знаходяться в постійному контакті і працюють разом з європейськими колегами, такими як проф. Р.Ботчорішвілі.

Звертайтеся тільки до справжніх професіоналів в клініку «Оберіг», не ризикуйте своїм здоров'ям!

Якщо Вам рекомендована гінекологічна операція - дізнайтеся думку наших фахівців. Записуйтеся на прийом до лікарів Савіної З.О. або Новосад А.В

Направлення:
Гінекологія, Оперативна гінекологія
Відділення:
Центр здоров'я жінки (гінекологія та акушерство)
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»