• Головна
  • Новини
  • Нова дитяча хірургія в універсальній клініці «Оберіг»

Нова дитяча хірургія в універсальній клініці «Оберіг»

5 липня 2011 р.

30 червня – 01 липня в стінах Універсальної клініки «Оберіг» вперше в Україні проведені нефроектомія (видалення нирки) та ЛМС-пластика (пластика чашечки нирки та сечоводу) у дітей із застосуванням лапароскопічної методики.

Таких оперативних втручань потребують діти, які мають особливу будову сечовивідної системи – через звужені сечоводи сеча не може нормально потрапляти до сечового міхура. Відповідно, вона застоюється в нирці, розтягує її, тисне на живу тканину і викликає її загибель.

До цього моменту подібні операції в Україні виконувалися «відкритим» методом, при якому виконувався розріз у боці дитини, і хірург «зшивав» сечовід з чашечкою так, щоб сеча могла спокійно досягати сечового міхура. Тепер, за допомогою лапароскопічної методики ця складна операція може бути виконана без розрізу, через проколи черевної стінки.

Ця методика проведення операції дозволяє не лише врятувати нирку, але і значно пришвидшує процес одужання. Вже в день проведення операції діти починають пити та їсти та їх переводять із палати інтенсивної терапії в загальне відділення. Таким чином, за 2-3 дні дитина може повернутися до звичного способу життя.

Окрім цього, завдяки тому, що розрізи у пацієнтів маленькі, то у них практично відсутній больовий синдром після операції, а точкові проколи через деякий час стають практично непомітними.

В стінах Універсальної клініки «Оберіг» було прооперовано чотири дитини лапароскопічним методом. Операції пройшли успішно, що можна вважати неоціненним внеском у вітчизняну медицину та дитячу хірургію зокрема. Ми бажаємо нашим маленьким пацієнтам повного одужання.

Направлення:
Дитяча хірургія
Відділення:
Педіатрична служба
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»