• Головна
  • Новини
  • «Нове обличчя гінекологічної хірургії 2013» - інновації в хірургічній гінекології

«Нове обличчя гінекологічної хірургії 2013» - інновації в хірургічній гінекології

17 грудня 2013 р.

11-13 грудня відбулася довгоочікувана науко-практична подія року, яку чекали гінекологи з усієї країни. Міжнародна конференція «Нове обличчя гінекологічної хірургії 2013» відбувається вже вп’яте, і з кожним роком збирає все більше і більше хірургів-гінекологів, які прагнуть вчитися та вдосконалювати свої практичні навички. Цього року бажаючих взяти участь у конференції було так багато, що конференція проходила на 2 майданчиках: в операційних клініки «Оберіг» відбувалися практичні цикли «живої хірургії», де хірурги-гінекологи клініки «Оберіг» разом із визнаними європейськими фахівцями, коментуючи кожну свою дію, виконували ряд непростих оперативних втручань, використовуючи ендоскопічні методики: лапароскопію і гістероскопію. Оперативні втручання транслювалися до великої конференц-зали НМАПО ім. П.Л. Шупика в режимі реального часу в HD-якості, де кожен учасник міг ставити запитання до оперуючого хірурга прямо під час операції.

Проф. Арно Ватієз під час циклу «живої хірургії» в операційній клініки «Оберіг»
Проф. Арно Ватієз під час циклу «живої хірургії» в операційній клініки «Оберіг»

Конференція традиційно була присвячена малоінвазивним хірургічним методикам в гінекології (лапароскопія, гістероскопія). Цього року конференція була розділена на кілька тематичних блоків, окрема увага була приділена міомі матки, ендометріозу та його малоінвазивному лікуванню, а також ролі ендоскопічної хірургії при лікуванні онкологічних захворювань жіночих статевих органів (ендоскопічна онкогінекологія).

Цього року на запрошення клініки «Оберіг» та компанії Karl Storz взяти участь в конференції відгукнулася рекордна кількість іноземних експертів. Ми були раді вперше вітати на нашій конференції відомого проф. Арно Ватієза – доктора медицини, завідуючого кафедри акушерства та гінекології Університету Луі Пастера, керівника гінекологічної школи ендоскопічної хірургії Європейського Інституту Телехірургії, екс-президента Європейського товариства гінекологічної ендоскопії (ESGE), Страсбург (Франція). З Італії до нас вперше завітав Джузеппе Бігатті – доктор медицини, відділення акушерства та гінекології університету в Мілані. Цього року список країн-учасників поповнила Німеччина, звідти до нас завітав Бернд Бояр – доктор медицини, приват-доцент, керівник направлення гінекології клініки мінімально інвазивної хірургії МІС, Берлін (Німеччина).

Традиційними гостями вже стали наші колеги з Росії: проф. Віталій Беженарь (д.м.н., керівник відділення оперативної гінекології НІІ ім. Д. Отта, м. Санкт-Петербург), проф. Ігор Бєрлєв (д.м.н., завідуючий кафедрою акушерства та гінекології №2 СЗ державного медичного університету ім. І. Мечникова, м. Санкт-Петербург), проф. Олександр Попов (д.м.н., керівник відділення ендоскопічної хірургії та гінекології Московського обласного науково-освітнього інституту (МОНІАГ), м. Москва), проф. Костянтин Пучков (д.м.н., директор АНО «Центр клінічної та експериментальної хірургії» м. Москва). Як завжди, ми були раді спілкуванню з нашим другом з Франції – Ревазом Ботчоришвілі (доктор медицини, керівник міжнародного центру ендоскопічної хірургії та гінекології СІСЕ, м. Клермон-Феранд, Франція). Поряд з іноземними експертами Україну на конференції було гідно представлено визнаними вітчизняними фахівцями, професорами Ігорем Гладчуком та Тетяною Татарчук, керівником Центру Здоров’я жінки клініки «Оберіг» Володимиром Ліщуком, фахівцем з УЗД Наталією Рєпіною та ін.

Експерти не лише поділилися останніми новинами зі світу гінекологічної хірургії в Європі і світі, але й продемонстрували віртуозне володіння техніками при таких складних операціях, як гістероскопічна шейверна міомектомія, лапароскопічна супрацервікальна гістеректомія, лапароскопічна операція при глибокому інфільтративному ендометріозі, лапароскопічна корекція генітального пролапсу. Найскладнішою операцією, яку виконав проф. І. Бєрлєв стала лапароскопічна радикальна гістеректомія зі збереженням нервів при раку шийки матки. Незважаючи на те, що малоінвазивні техніки є складнішими у виконанні та вимагають більших часових витрат, у всьому світі вже не стоїть питання про доцільність їх застосування, адже вони є кращою альтернативою для самої пацієнтки, а отже, повинні бути оперативним способом першого вибору в хірургічній гінекології. Для цього хірурги-гінекологи України мають напрацьовувати практичний досвід, щоб володіти малоінвазивними методиками на такому ж рівні як і традиційними (відкритими). Перший керівник Центру здоров’я жінки універсальної клініки «Оберіг» Анатолій Єфіменко, пам’яті якого присвячена конференція, завжди наголошував, що з метою досягнення кращих результатів у збереженні репродуктивного здоров’я жінок, не менше 2/3 усіх операцій в гінекології повинні виконуватись ендоскопічно, з використанням таких методик як гістероскопія і лапароскопія.

В Центрі Здоров’я жінки клініки «Оберіг» вже зараз 80% всіх оперативних втручань в гінекології виконують за допомогою малоінвазивних методик (гістероскопія, гістерорезектоскопія, лапароскопія). Жінки України мають можливість оперуватись на рівні кращих госпіталів Європи. Ми готові ділитися своїм досвідом, ініціюючи подібні конференції та запрошуючи кожного бажаючого долучитися до інновацій в хірургічній гінекології вже сьогодні.

Направлення:
Гінекологія, Хірургія
Відділення:
Центр здоров'я жінки (гінекологія та акушерство), Центр хірургії
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»