• Головна
  • Новини
  • Товариство хірургів Київщини в Універсальній клініці «Оберіг»

Товариство хірургів Київщини в Універсальній клініці «Оберіг»

27 листопада 2014 р.

Щомісяця Товариство хірургів Києва та області, куди входять провідні лікарі-хірурги, проводять традиційні засідання, з метою обговорення нагальних питань сучасної хірургії, під час яких діляться досвідом, розглядають нестандартні клінічні випадки, разом шукаючи ефективне вирішення проблем пацієнтів.

Товариство хірургів Київщини в Універсальній клініці «Оберіг»
Товариство хірургів Київщини в Універсальній клініці «Оберіг»

Цього місяця виїзне засідання Товариства хірургів відбулося в клініці «Оберіг», а до виступу про результати роботи, досягнення та новітні методики ендоскопічної діагностики та лікування патології шлунково-кишкового траку були запрошені фахівці відділення ендоскопії та малоінвазивної хірургії клініки, зокрема його керівник – к. мед. наук, В.О. Яковенко.

Вступом до презентації можливостей та потужностей відділення клініки стала доповідь професора, д. мед. наук, член-кореспондента Національної академії медичних наук України, М.П. Захараша Він доповів про прикру ситуацію, що склалася в країні навколо проблеми раку товстої кишки (колоректальний рак). В той час, коли в розвинених країнах колоноскопія давно стала обов’язковим методом скринінгу раку товстої кишки у осіб старших за 40 років, деякі області України досі мають два колоноскопи на все населення регіону. А такої скринінгової процедури, як колоноскопія взагалі не існує в свідомості переважної більшості громадян України.

Діагностичні можливості колоноскопії
Діагностичні можливості колоноскопії

Проблема пізньої діагностики раку товстої кишки приводить до ранньої смерті від цього захворювання, яке в розвинутому світі, вже навчились діагностувати на ранніх стадіях, коли малоінвазивне (ендоскопічне) хірургічне лікування демонструє надзвичайну ефективність.

Доповідь В.О. Яковенка стосувалася саме досвіду клініки у діагностиці та малоінвазивному ендоскопічному лікуванні раку товстої кишки на ранніх стадіях, коли хвороба ще не встигла розвинутися та привести до невиправних наслідків. Лікарі-ендоскопісти клініки «Оберіг» мають чи не найбільший досвід в Україні виконання одномоментного усунення поліпів та інших новоутворень шляхом виконання поліпектомії, резекції слизової оболонки чи диссекції в підслизовому шарі під час проведення колоноскопії. Особливо це стосується складних випадків, коли поліпи товстої кишки мають широку основу чи патологічні зміни представлені так званими пласкими пухлинами, які поширюються латерально (LST). Початкові патологічні зміни слизової товстої кишки (в т.ч. і ранній рак чи підозрілі поліпи), можна виявити лише при високоякісному збільшенні у кількасот разів при проведенні сучасної колоноскопії із застосуванням методик фарбування та NBI, Оскільки, передракові зміни та ранній рак товстої кишки протікають безсимптомно, сучасна колоноскопія - єдиний метод, що дозволяє побачити проблему на ранній стадії та усунути її ендоскопічно.

Ендоскопічні резекції та дисекції, які широко застосовуються в клініці «Оберіг» в останні 3 роки, досі залишаються інновативним методом хірургічного лікування пацієнтів з поліпами та іншими новоутвореннями товстої кишки та шлунку для більшості лікарів країни, то ж нам є чим поділитися з колегами, що ми із задоволенням постійно робимо.

Пам’ятайте, що рак товстої кишки не є невідворотною хворобою! Його можна і треба діагностувати на ранніх стадіях, коли лікування є малотравматичним, ефективним та дієвим. Якщо Вам більше 40 років, запишіться на скринінгову колоноскопію вже зараз за номером телефону 521 03 03.

Направлення:
Гастроскопія, Ендоскопія, Колоноскопія
Відділення:
Діагностичне відділення, Центр хірургії
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»