Школа оперативної гінекології Реваза Бочоришвілі

24 червня 2015 р.

У червні клініку «Оберіг» відвідав наш колега і друг доктор Реваз Бочоришвілі. Метою візиту стало проведення вже традиційної «Одноденної школи ендоскопічної гінекології від Реваза Бочорішвілі».

Подію, в рамках якої пройшли освітні лекції, сесії живої хірургії та обговорення цікавих клінічних випадків з гуру ендоскопічної хірургії відвідали лікарі-гінекологи з усієї України.

Реваз Бочорішвілі під час лекції
Реваз Бочоришвілі під час лекції

Доктор Реваз Бочоришвілі, будучи керівником міжнародного центру ендоскопічної хірургії CICE (Клермон - Ферран, Франція) регулярно відвідує Центр здоров'я жінки клініки «Оберіг», де він проводить не тільки консультації та складні гінекологічні операції разом з нашими фахівцями, але й ділиться передовим європейським досвідом ведення гінекологічних хворих, чиє лікування потребує хірургічного втручання, в тому числі - лапароскопію.

У порівнянні з відкритими методиками (лапаротомією), лапароскопія є більш складною для хірурга і вимагає додаткового і досить тривалого навчання.

Основні труднощі проведення лапароскопічної операції полягають в тому, що хірург працює, дивлячись на екран. Це зовсім інший підхід до оперативного втручання, який вимагає іншої техніки, особливої точності та уваги. Найвищі вимоги висуваються і по відношенню до якості камери та іншої апаратури в операційній, де виконують лапароскопію.

За час перебування доктора Бочоришвілі в клинці «Оберіг», були надані консультації пацієнткам з міомами і ендометріозом, які планують вагітність. А також, разом з провідними хірургами-гінекологами Центру здоров'я жінки Савіною Зоєю Олександрівною, Новосад Анною Вікторівною та Агабабовим Ростиславом Матвійовичем були проведені складні операції у пацієнток з множинними міомами матки і ендометріозом з метою відновлення фертильної функції і максимального збереження всіх функцій репродуктивної системи.

Зліва направо: лікар-гінеколог вищ. кат., Агабабов Ростислав Матвійович, к.м.н., Новосад Анна Вікторівна, д-р Реваз Бочоришвілі, к.м.н., Савіна Зоя Олександрівна, Петренко Олег Едуардович
Зліва направо: лікар-гінеколог вищ. кат., Агабабов Ростислав Матвійович, к.м.н., Новосад Анна Вікторівна, д-р Реваз Бочоришвілі, к.м.н., Савіна Зоя Олександрівна, Петренко Олег Едуардович

Хірурги-гінекологи клініки «Оберіг», про досвід спільної роботи з Ревазом Бочоришвілі та особливості оперативного втручання при міомах матки:

Савіна Зоя Олександрівна, к.м.н.:

«Велика кількість пацієнток, звернувшись в нашу клініку з діагнозом «Міома матки», налаштована на радикальне хірургічне лікування в обсязі видалення матки разом з вузлами.

Основна причина такого настрою пов'язана з тим, що в міоматозних вузлах можуть бути виявлені злоякісні клітини. Але ж за даними світової статистики, на відміну від доброякісних лейоміом матки, лейоміосаркоми виникають дуже рідко, і на їх частку припадає близько 1% від усіх малигнизацій тіла матки, а частота захворюваності становить 0,64 випадку на 100 000 жінок на рік. Крім того, діагноз «Саркома» при грамотному обстеженні може (і повинен!) бути поставлений на етапі передопераційного обстеження, яке включає в себе аспірат-біопсію ендометрія і МРТ органів малого тазу з контрастним підсиленням. Керуючись цими даними, гінекологи нашої клініки часто приймають рішення про виконання органозберігаючих оперативних втручань в обсязі міомектомії, особливо якщо йдеться про бажання пацієнток мати дітей. І, незважаючи на технічні складнощі даної операції, завдяки можливості спільного виконання лапароскопічних міомектомій спільно з Ревазом Бочоришвілі, ми щоразу набуваємо, з одного боку - безцінний хірургічний досвід, а з іншого, що найважливіше - даємо нашим пацієнткам надію відчути радість материнства».

Новосад Анна Вікторівна, к.м.н.:

«При міомах матки підвищується частота розвитку такого захворювання як ендометріоз, що особливо характерно для молодих жінок, що не народжували і викликає турботи у гінекологів, адже частота безпліддя при ендометріозі становить від 40 до 80%.

Виконання операцій при поєднаних патологіях завжди викликає труднощі у хірурга, оскільки порушується нормальна анатомія і розташування органів.

Для надання адекватної допомоги в таких випадках, дійсно необхідні вміння і грамотний підхід хірурга, а також нове і досить ефективне обладнання, яке дозволить виконати операцію, максимально зберігаючи функціональний стан органів і тканин.

Незважаючи на велику кількість проведених операцій, лікарі клініки продовжують переймати світовий досвід у кращих європейських фахівців. Таких, як Реваз Бочоришвілі».

Агабабов Ростислав Матвійович, лікар-гінеколог вищ. кат.:

«Правильна ергономіка робочого простору і вивірене роками операційної практики розташування обладнання та інструментів, створює неймовірно комфортну атмосферу в операційній. Оперуючи разом з доктором Ревазом Бочоришвілі, ти завжди можеш бути впевнений, що все буде ідеально: від довжини нитки до висоти стола і розташування монітора.

Коли ти спостерігаєш за технікою роботи Реваза, за його відточеними рухами, досить швидко стає зрозуміло, що перед тобою незаперечний хірургічний авторитет. Окремо хочеться відзначити підхід до проблем пацієнтів. Реваз проявляє максимальну емпатію, яка стає основою 100% довіри до хірурга».

Якщо Вам рекомендована гінекологічна операція, лапароскопія або гістероскопія, Ви можете отримати консультацію у фахівців Центру здоров'я жінки клініки «Оберіг»: Савіної Зої Олександрівни, Новосад Анни Вікторівни, Агабабова Ростислава Матвійовича.

Направлення:
Гінекологія
Відділення:
Центр здоров'я жінки (гінекологія та акушерство)
Теги:
Реваз Бочоришвілі, Універсальна клініка «Оберіг»