Ультразвукова оцінка комплексу інтима-медіа судин

23 вересня 2011 р.

20 вересня в стінах Універсальної клініки «Оберіг» відбувся українсько-французький семінар на тему «Доплер-ехографія черевної аорти та супра-аортальних стовбурів». Керував семінаром професор Емануель Мессас (Emmanuel Messas) – завідуючий відділенням судинної патології у Європейському шпиталі ім. Жоржа Помпіду (Париж, Франція). Такий захід проводиться не вперше в Україні і має на меті обмін новими технологіями в ультразвуковій діагностики між фахівцями з України та Франції. В семінарі взяли участь лікарі кардіологи, ангіологи, ангіохірурги, ехографісти з усієї України. Доплер-ехографія, як діагностичний метод, використовується для визначення стану судин, виявлення наявності атеросклеротичних бляшок, чи попередження важких незворотних станів, до яких може призвести атеросклероз, а саме інсультів, інфарктів міокарда та ін.

На семінарі було презентовано програму оцінки товщини комплексу інтима-медіа в судинах, які найчастіше вражаються атеросклерозом, та проведено майстер-клас для лікарів - учасників семінару. Оцінка стану даного комплексу може свідчити про ознаки ішемічних порушень коронарного й церебрального кровообігу. Проведені масштабні проспективні дослідження показали, що особи з підвищеною товщиною комплексу інтима-медіа мають особливо високий ризик розвитку серцево-судинних захворювань, від яких за даними ВООЗ щороку помирає 6,3 мільйони чоловіків і 6,4 мільйони жінок (13% усіх смертей). Саме тому дуже важливо оцінювати стан комплексу інтима-медіа, задля профілактики розвитку серцево-судинних захворювань.

Запропонована на семінарі методика застосовується в протоколах Універсальної клініки «Оберіг» при скринінгових дослідженнях для формування груп пацієнтів з ризиком судинних ускладнень з метою уникнення інсульту та інфаркту міокарда. Цей метод повністю відповідає європейським стандартам та дає змогу більш точно та швидко виявити пацієнтів з судинними проблемами.

Універсальна клініка «Оберіг» постійно підтримує заходи щодо удосконалення професійних навичок лікарів та прагне всебічно впроваджувати сучані технології, роблячи їх доступними для громадян України.

Направлення:
УЗД
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»